Agata Rubik o zmuszaniu dzieci do relacji z dziadkami. "Co robisz, żeby chciały mieć z tobą kontakt?"

2023-02-02 16:37

Agata i Piotr Rubikowie na początku swojego związku budzili ogromne zaiteresowanie mediów. Szeroko komentowano ich małżeństwo. Znany i ceniony kompozytor ożenił się z o 18 lat młodszą partnerką, która wówczas miała 22 lata, a sami jej rodzice, byli od niego niewiele starsi. Dziś para jest 15 lat po ślubie i wychowuje dwie córki - 13-letnią Helenę i 9-letnią Alicję.

Agata Rubik
Autor: Instagram/ @agata_rubik Agata Rubiko relacjach dzieci z dziadkami.

Jakiś czas temu, 36-letnia żona znanego muzyka wystąpiła w podcaście Onetu - "Tak mamy", w którym znane matki opowiadają o swoich doświadczeniach rodzinnych. Tak się złożyło, że Agata Rubik pojawiła się w jednym z odcinków, nagrywanych w okolicach Dnia Babci i Dziadka.

Nie obydło się więc bez poruszenia tego tematu, zwałaszcza, że Rubik nie tylko sama wcześnie, bo w wieku 23 lat została mamą, ale też uczyniła swoich rodziców młodymi dziadkami. Jakiś czas temu na swój Instagram wrzuciła zdjęcie z czasów, gdy jej pierwsza córka była niemowlęciem. Na fotografii jest też jej mama. Fani oszaleli na jej punkcie:

- Pani Agato ma pani super geny … wygląda pani jak siostra a babcia na mamę Helenki - komentowali internauci. 

Na innych kadrach z życia rodzinnego Rubików widać, że mama Agaty i babcia dziewczynek jest bardzo obecna w ich życiu. Rubik nie ma jednak do tego tematu typowego podejścia. 

Przeczytaj też: Kochamy ich, ale potrafią być nieznośni - 20 toksycznych tekstów Babć i Dziadków

Roksana Węgiel szczerze o chłopaku. Nie przeszkadza jej różnica wieku!

Przeczytaj: Dziadkowie mają "ulubionego" wnuka? Podpowiadamy, jak rozmawiać z nimi o faworyzowaniu dzieci

Przy okazji rozmowy o wielopokoleniowości rodziny, Rubik wyznała w trakcie wywiadu, co sądzi o zmuszaniu dzieci do utrzymywania kontaktów z dziadkami.

- Znam kilka takich przypadków wśród babć i dziadków, że oni mają za złe, że dzieci do nich na przykład nie dzwonią. A ja się tak zastanawiam - "słuchaj, co ty zrobiłaś, żeby to dziecko chciało utrzymywać z tobą kontakt?". Nie jestem za tym, żeby to matka pilnowała dziecko, żeby zadzwoniło do swojej babci. Ono, w momencie, kiedy ma dobry kontakt z babcią, dobrą relację, to zadzwoni samo - komentowała w wywiadzie. 

A wy, animujecie relacje dzieci z dziadkami, czy dajecie im rozwijać się po swojemu?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza