Akcja #niezostawiam gościnnie w Julinku

2020-09-08 14:34

W ubiegły weekend w Parku Rozrywki Julinek aktor Marcin Błach opowiadał o tej ważnej akcji. O co w niej chodzi?

Akcja #niezostawiam gościnnie w Julinku
Autor: materiały prasowe

W sieci można zobaczyć coraz więcej postów celebrytów i użytkowników wspierających akcję #niezostawiam. Akcja ta zachęca do zwrócenia uwagi na bezpieczeństwo dzieci podczas podróży samochodem. To temat ważny szczególnie w upalne dni, kiedy zaledwie w kilkanaście minut temperatura wewnątrz auta może wzrosnąć do kilkudziesięciu stopni.

Znani rodzice zaangażowani w ten projekt apelują o odpowiedzialność: o to, by nie zostawiać dziecka bez opieki w samochodzie nawet na chwilę.

Czytaj także: Zakrywanie wózka pieluszką - pomaga czy szkodzi?

Akcja edukacyjno - informacyjna #niezostawiam została zainicjowana przez markę Chicco, która przy okazji wydarzenia w Parku Rozrywki Julinek zaprezentowała system Chicco BebeCare easy-tech. O własnych doświadczeniach z tym urządzeniem opowiadał aktor Marcin Błach, który gościł w Julinku z synem.

- Urządzenie monitoruje dziecko od chwili rozpoczęcia podróży samochodem, aż do momentu dotarcia do celu. Jeśli po zakończeniu podróży lub w trakcie przerwy maluch pozostanie sam w aucie, to uniwersalne urządzenie przypomni o tym opiekunowi, a w przypadku braku jego reakcji, wyśle alerty do osób z listy kontaktów alarmowych. To gwarantuje 100% kontroli i bezpieczeństwa – wyjaśniał aktor.

Park Rozrywki Julinek działa na terenie dawnej Bazy Cyrkowej zaledwie 30 km obok Warszawy w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego. Zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w Julinku - więcej szczegółów na oficjalnym fanpagu parku.

Czytaj także: Jazda w foteliku tyłem do kierunku jazdy - dlaczego jest bezpieczniejsza dla dziecka?