Anja Rubik otwiera się na temat macierzyństwa. "Myślę o tym, żeby dać życie małemu człowiekowi"

2022-06-09 11:23

Anja Rubik w najnowszym wywiadzie przyznała, że coraz częściej myśli o zostaniu mamą. Otwarcie mówi, że zmieniła swoje podejście do macierzyństwa, dzięki temu, że ma u boku właściwą osobę. Podkreśla jednak, że czasy, w których żyjemy, nie sprzyjają spokojnemu wychowywaniu dzieci.

Anja Rubik o macierzyństwie.
Autor: Instagram/@anja_rubik Anja Rubik o macierzyństwie.

Anja Rubik dotychczas bardzo mocno chroniła swoje życie prywatne i oszczędnie wypowiadała się na tematy osobiste. Wszystko jednak się zmieniło, gdy jej partnerem został fotograf Adrian Steirn. Od jakiegoś czasu modelka chętnie mówi o swoim ukochanym, podkreślając w wywiadach, że jest z nim bardzo szczęśliwa. W najnowszej rozmowie z portalem Pudelek poszła nawet o krok dalej.

Zobacz także: Joanna Moro w pierwszej sesji zdjęciowej z córką. Jak dwie krople wody?

Anja Rubik jest gotowa, by zostać mamą

Modelka powiedziała w niej, że mimo burzliwych czasów, w których żyjemy, bardzo poważnie zaczęła myśleć o macierzyństwie.

- Mnie to bardzo zaskoczyło. Logicznie myśląc powinno być na odwrót. Byłam w Ukrainie, byłam we Lwowie, pracuję z organizacjami, obserwuję, co się dzieje z naszą planetą I to nielogiczne, że myślę o tym, żeby dać życie małemu człowiekowi, który wkroczy w świat (...) No właśnie - nie wiadomo jaki. To chyba nasza biologia, zwierzęce przeżycie - powiedziała Anja Rubik.

Jednocześnie przyznała, że rozbudzenie instynktu macierzyńskiego to także zasługa tego, że żyje w szczęśliwym związku.

- To wszystko jest połączone. Trafiłam na osobę, z którą wyobrażam sobie, że mogłabym mieć dziecko. Nowe życie daje też nową nadzieję. Takiej malutkiej nadziei teraz potrzebuję - wyznała.

Polecamy: Agnieszka Radwańska pokazała najnowsze zdjęcie synka. Już planuje jego przyszłość?

Modelka zaangażowana w projekt dla rodziców

Otwarcie Anji Rubik na temat rodzicielstwa widać także w jej działalności zawodowej i społecznej. 1 czerwca miała miejsce premiera jej książki “SEXED PL. Dorastanie w miłości, bezpieczeństwie i zrozumieniu. Przewodnik dla rodziców”. To publikacja, która ma pomóc rodzicom przygotować się na wszelkie rozmowy związane z rozwijającą się seksualnością ich dzieci w różnym wieku. Jej celem jest przekazanie wiedzy o zmianach, które zachodzą zarówno w ciele jak i umyśle dzieci, przełamanie tabu i zwalczanie szkodliwych stereotypów wokół dorastania, praw człowieka i seksualności.

Modelka nie ukrywa, że jest bardzo dumna ze swojego projektu.

A musimy przyznać, że takiej publikacji brakowało na naszym rynku wydawniczym. To obowiązkowa lektura dla rodziców dzieci w każdym wieku. Gorąco polecamy!

Przeczytaj: Krzysztof Ibisz po raz trzeci zostanie tatą. Para pokazała urocze zdjęcie z brzuszkiem