Barbara Sienkiewicz nie żyje. „Najstarsza mama w Polsce” zostawiła 9-letnie dzieci

2024-06-07 15:19

Smutna wiadomość obiegła dziś media. Aktorka Barbara Sienkiewicz zmarła 7. czerwca 2024 roku, w wieku 69 lat. Osierociła tym samym 9-letnie bliźnięta, Annę i Piotra, których wychowywała sama.

Nie żyje Barbara Sienkiewicz
Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS; ARTUR HOJNY SE / EAST NEWS Nie żyje Barbara Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz, aktorka znana z seriali takich jak "Klan", "Na dobre i na złe" oraz "M jak miłość" lata temu znalazła swoje miejsce w prasie bulwarowej z powodu bardzo późnego macierzyństwa. Kobieta urodziła bliźnięta w wieku niespełna 60 lat. To właśnie wtedy otrzymała przydomek "najstarszej matki w Polsce"

Dziś niestety, jej dzieci pozostały bez opieki.

Barbara Sienkiewicz na pogrzebie swojej mamy

Ta ciąża zaskoczyła wszystkich

Barbara Sienkiewicz swoje dzieci urodziła w 2015 roku. W tamtym czasie o aktorce mówili wszyscy. Posądzano ją o to, że poddała się metodzie in-vitro, gdyż swoje bliźnięta wychowywała sama. 

- To jest moja tajemnica i moja decyzja - komentowała wówczas medialne burze. 

Jej dzieci, mimo późnego wieku ich mamy urodziły się w pełni zdrowe. Anna i Piotr otrzymali po 10 punktów w skali Apgar

- Chęć bycia mamą nieraz jest tak silna, że pokonuje wszystkie bariery. Wszystkie, jeżeli się naprawdę chce. (...) Pierwszy moment, kiedy zapragnęłam być mamą, pojawił się podczas rozmowy z moim lekarzem, który powiedział: „Pani ma młody wiek biologiczny”. Zdziwiłam się. I to na tyle mocno zostało w mojej psychice, że wiedziałam i czułam, że mam jeszcze czas. Czułam w 100 proc., że dam radę - komentowała swego czasu w programie "Wieczorny Express".

Choć w tamtym czasie, aktorka czuła się dobrze, niespodziewanie zmarła, zostawiając 9-letnie dzieci bez opieki. 

Dowiedz się: Barbara Sienkiewicz urodziła w wieku 60 lat. Zdradziła, co mówi dzieciom o ojcu

Dlaczego Barbara Sienkiewicz zmarła?

Według nieoficjalnych informacji tabloidów, nad ranem 7. czerwca, koło godziny 3:00 pod mieszkanie aktorki podjechały dwie karetki i policja. Z informacji dziennika "Super Express" wynika, że aktorka niedawno wyszła ze szpitala.

- Ona chorowała, chyba miała żółtaczkę, coś tam po drodze też wyszło. Niedawno wyszła ze szpitala, niby w stanie dobrym, a tu takie smutne wieści. Nasze dzieci razem chodziły do szkoły, lubiły się. Straszna tragedia. Co dalej z jej maluchami? Zawsze im pomagaliśmy, byliśmy bardzo zgrani. Miałam łzy w oczach, gdy wynosili ją na noszach – czytamy w „Super Expressie”, który rozmawiał z sąsiadami aktorki. 

Oficjalne przyczyny śmierci aktorki nie są znane. Wiadomo, że zgon nie miał charakteru kryminalnego.

Co dalej z dziećmi Barbary Sienkiewicz?

9-letni Anna i Piotr w tym roku przystępowali do pierwszej komunii świętej. Według nieoficjalnych doniesień mediów, dzieci trafiły do placówki interwencyjno-wychowawczej. Dalej o ich losie będzie decydował sąd rodzinny. 

Zobacz: Barbara Sienkiewicz spisała testament. Wskazała, kto w razie jej śmierci zajmie się dziećmi