Będzie bon turystyczny dla polskich dzieci. Ile pieniędzy rodzice otrzymają od państwa?

2020-06-08 9:15

Szykujecie się na wakacje z dziećmi? Być może dostaniecie wsparcie od rządu. W weekend prezydent zapowiedział wprowadzenie bonu turystycznego dla każdego dziecka otrzymującego świadczenie 500 plus.

Bedzie bon turystyczny dla polskich dzieci. Ile pieniędzy rodzice otrzymają od państwa?
Autor: Getty images

Bon turystyczny to pomysł rządu, który miał ocalić polską turystykę po okresie pandemii, a także pomóc rodzinom zorganizować wakacyjny wypoczynek w czasach kryzysu. Pierwsze propozycje dotyczyły bonu turystycznego w wysokości 1000 zł, który miał być wypłacany wszystkim pracownikom zatrudnionym na umowie o pracę, którzy nie zarabiają więcej, niż wynosi przeciętne miesięczne wynagrodzenie ( 5200 zł brutto).

Nowy pomysł na bon wakacyjny

W czasie spotkanie z wyborcami w Stalowej Woli, które odbyło się 6 czerwca,  prezydent zapowiedział zmiany w przyznawaniu bonu turystycznego. Obecna propozycja mówi o bonie 500–złotowym przeznaczonym dla każdego dziecka otrzymującego świadczenie 500 plus.

– To będzie 500 zł na każde dziecko w rodzinie, do wykorzystania na potrzeby wypoczynku turystycznego - na wyjazdy, kolonie, wczasy. Wszystko z tym związane - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Czy można jechać na wakacje?

Obecnie kolejne poluzowania wprowadzone po okresie największej izolacji pozwalają na otwarcie hoteli, restauracji, pensjonatów i domów agroturystycznych. Do sezonu wakacyjnego przygotowują się również firmy organizujące wyjazdy zbiorowe oraz harcerze.

Wiadomo już, że tegoroczne obozy i kolonie będą wyglądały inaczej. Grupy uczestników muszą być mniej liczne, maksymalnie kilkunastoosobowe, zachowane mają być wszystkie reżimy sanitarne, jak regularna dezynfekcja i zachowywania dystansu itd.

Czytaj: Pierwszy SAMODZIELNY WYJAZD DZIECKA NA WAKACJE - czy dziecko jest gotowe na pierwsze kolonie?

Jak w tym roku będzie wyglądać rozdanie świadectw szkolnych?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza