Jak w tym roku będzie wyglądać rozdanie świadectw szkolnych?

2020-06-08 10:06

Jak będzie wyglądać w tym roku odbieranie świadectw szkolnych? Minister edukacji wydał wytyczne, ale ostateczna decyzja należeć będzie do dyrektorów szkół. Zobacz, kiedy i jak odebrać ze szkoły świadectwo dziecka.

Jak w tym roku będzie wyglądać rozdanie świadectw szkolnych?
Autor: Getty images

Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się 26 czerwca, jednak uczniowie, nie wrócą już do szkół – nie tylko na lekcje, ale również na uroczystości odebrania świadectw. Ministerstwo wydało wytyczne, które dają dyrektorom szkół na kilka  możliwości przekazania uczniom świadectw. Którą z opcji dyrekcje wybiorą – zależy od nich.  

Jak będzie wyglądało rozdanie świadectw?

Anna Ostrowska, rzecznik prasowy MEN wyjaśniła, że dyrekcje szkół nie powinny organizować zbiorowych uroczystości zakończenia roku. Uczniowie mogą odbierać świadectwa indywidualnie po umówieniu się z sekretariatem szkoły (także po 26 czerwca) lub w czasie zakończenia roku organizowanego dla poszczególnych klas lub grup uczniów – wszystko po to, aby ograniczyć liczbę dzieci przebywających w jednym czasie w klasie czy szkole.

Decyzja o tym, jaką formę rozdania świadectw wybrać, należy do dyrektorów, którzy powinni kierować się warunkami panującymi w szkole, sytuacją epidemiczna w rejonie oraz liczbą uczniów w szkole.

Dlatego rodzice powinni śledzić informacje pojawiające się na stronie placówek ich dzieci – tam dowiedzą się w jakiej formie ich dzieci będą mogły odebrać swoje świadectwa szkolne.

Czytaj: Dzieci nie wrócą do szkół przed wakacjami! Co z zasiłkiem?

Będzie bon turystyczny dla polskich dzieci. Ile pieniędzy rodzice otrzymają od państwa?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza