BEZPŁODNOŚĆ U MĘŻCZYZN: coraz więcej mężczyzn na Śląsku jest niepłodnych

2014-09-01 15:12 Kinga Molenda
BEZPŁODNOŚĆ U MĘŻCZYZN: coraz więcej mężczyzn na Śląsku jest niepłodnych
Autor: thinkstockphotos.com Na Śląsku rośnie liczba niepłodnych mężczyzn

Na Śląsku rośnie liczba niepłodnych mężczyzn. W tym regionie Polski z bezpłodnością boryka się niemal co drugi mężczyzna.

Problemy z płodnością dotyczą coraz większej liczby mężczyzn w niektórych regionach Polski. Ostatnio w ramach społecznej akcji "Zdrowy tata" w katowickiej Klinice Gyncentrum przebadano blisko 100 mężczyzn. U 52 proc. badanych stwierdzono niepłodność!

Bezpłodność u mężczyzn: coraz więcej par ma problemy z poczęciem dziecka

"Rzeczpospolita" informuje, że problemy z poczęciem dziecka ma już co piąta para w Polsce. Dr n. biol. Wojciech Sierka z Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum Clinic ocenia wyniki badań w ramach akcji "Zdrowy tata" jako dramatyczne.

- Od kilku lat obserwujemy rosnący odsetek panów mających problem z poczęciem dziecka. Ale tak złych wyników się nie spodziewaliśmy. Jest prawdziwy dramat – powiedział gazecie dr n. biol. Wojciech Sierka.

Nie wiadomo jednak, że wpływ na płodność mężczyzn ma jedynie region i zanieczyszczenia środowiska, czy tryb życia panów. Używki, zła dieta, brak ruchu to częste powody niepłodności u mężczyzn.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE