Bliźnięta urodzone w różnych latach? Jak to możliwe?

2022-01-05 10:13

Bliźnięta urodzone w różnych latach? Taki przypadek zdarza się raz na 2 miliony urodzeń! W Sylwestra w Kalifornii urodziły się dwojaczki - jedno 31 grudnia 2021 roku, a drugie - 1 stycznia 2022!

 Bliźnięta urodzone w różnych latach? Jak to możliwe?
Autor: Getty images/https://www.instagram.com/natividadinspiringhealthylives/ Bliźnięta urodzone w różnych latach? Jak to możliwe?

Te niezwykłe narodziny miały miejsce w Kalifornnii. Na świat, w odstępstwie 15 minut przyszły Alfredo i Aylin Trujillo. Nie było by to może nic dziwnego, gdyby nie fakt, że starsze z bliźnią - chłopiec - urodził się 31 grudnia 2021 roku kwadrans przed północą, a dziewczynka - po godzinie 24, co oznacza, że urodziła się już następnego dnia - a w tym przypadku także w następnym roku!

Jak podał szpital, w którym urodziły się dzieci, sytuacja, że bliźnięta będą miały dwie różne daty narodzin wskazujące, że urodziły się w różnych latach, zdarza się raz na 2 miliony!

Chociaż w USA rodzi się rocznie ok. 120 000 bliźniąt, to jednak dwojaczki z różnymi datami urodzin są rzadkością rzadkie, a niektórzy szacują, że prawdopodobieństwo urodzenia bliźniaków w różnych latach wynosi 1 na 2 miliony.

Na Instagramie szpitala pojawiła się wypowiedź lekarki, przyjmującej poród: „To był zdecydowanie jeden z najbardziej pamiętnych porodów w mojej karierze” – powiedziała dr Ana Abril Arias, lekarz rodzinny w Natividad Medical Group. - I wielka przyjemność, że mogłam pomóc tym maluchom bezpiecznie urodzić się w 2021 i 2022 roku. Co za niesamowite rozpoczęcie Nowego Roku!”

Ciąża mnoga cz. 3
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza