BUDZIK budzi dzieci: kolejne dziecko wybudzone w klinice Budzik

2014-01-13 15:17

To kolejny sukces lekarzy pracujących w klinice "Budzik" działającej przy Centrum Zdrowia Dziecka - ze śpiączki wybudzono piąte dziecko po ciężkim urazie mózgu. Klinika "Budzik" została sfinansowana przez Fundację "Akogo?", której współzałożycielką jest Ewa Błaszczyk.

budzik budzi dzieci kolejne dziecko wybudzone w klinice budzik
Autor: x-news

Wybudzona ze śpiączki dziewczynka to sześcioletnia Kamila, która w lipcu tego roku jadąc rowerem została potrącona przez motocyklistę i doznała ciężkiego urazu mózgu. Dziewczynka najpierw trafiła do szpitala przy ulicy Niekłańskiej w  Warszawie. Przeszła tam skomplikowaną operację głowy i przez dziesięć dni przebywała na oddziale intensywnej terapii. Następnie trafiła na oddział neurochirurgiczny w klinice "Budzik". Dziecko nie wykazywało żadnych reakcji, jedynie delikatnie uchylało jedno oko. 18 grudnia 2013 została wybudzona ze śpiączki.

Kamilę czeka jeszcze kilkumiesięczna rehabilitacja. Zdaniem Ewy Błaszczyk, której fundacja "Akogo?" opiekuje się "Budzikiem", dziewczynka ma się świetnie. - Jest małą księżniczką, zachwyconą i radosną. To jest genialny prezent dla niej i dla jej rodziców - cieszy się aktorka.
To już piąte wybudzenie jakie nastąpiło w klinice "Budzik" od czasu jego powstania (lipca 2013 r.).

Pacjenci kliniki "Budzik"

Klinika "Budzik" działa od lipca 2013 r. Przebywają w niej dzieci do 18. roku życia po urazie, w konsekwencji którego doszło do ciężkiego niedotlenienia mózgu, z syndromem apalicznym (z wyłączeniem urazów okołoporodowych, chorób metabolicznych genetycznie uwarunkowanych). Przyjmowane są dzieci przebywające w śpiączce nie dłużej niż 12 miesięcy od urazu lub 6 miesięcy, jeśli śpiączka wystąpiła z przyczyn nieurazowych. Dzieci mogą być leczone w Klinice przez okres 12 miesięcy, z możliwością przedłużenia o kolejne 3 miesiące.

TVN24/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza