By nie oddać córki, zamknął ją w szpitalu psychiatrycznym. Jej mama odchodzi od zmysłów

2023-09-22 11:43

Dziennik „Fakt” opisał dramat pani Marleny, Polki mieszkającej w Paryżu, która od miesiąca walczy z byłym partnerem o odzyskanie 9-letniej córki Hani. Mimo, że francuski wymiar sprawiedliwości zdecydował, że dziewczynka ma wrócić do mamy, tak się nie stało. Jak mówi kobieta, ojciec z pomocą rodziców swojej aktualnej partnerki, którzy są psychiatrami, specjalnie zamknął ją w szpitalu psychiatrycznym.

By nie oddać córki, zamknął ją w szpitalu psychiatrycznym. Jej mama odchodzi od zmysłów
Autor: Getty images By nie oddać córki, zamknął ją w szpitalu psychiatrycznym. Jej mama odchodzi od zmysłów

Zrozpaczona pani Marlena zwróciła się z błaganą prośbą. – Piszcie, dzwońcie wszędzie. Pomóżcie mi – mówi na łamach dziennika „Fakt”.

Od czego zależą alimenty i opieka nad dzieckiem

Były partner przetrzymuje córkę

Kobieta od 10 lat mieszka w stolicy Francji, gdzie wychowuje 9-letnią córkę Hanię. Niestety związek z jej ojcem, Francuzem, Mathieu De K. rozpadł się w 2017 roku. Rozstanie nie było łatwe. Partner wyrzucił panią Marlenę ze swojej firmy, a także ze wspólnego mieszkania. Kobieta wraz z dzieckiem została bez dachu nad głową.

W sądzie kobieta wygrała odszkodowanie w wysokości 20 tys. euro za szkody moralne i fizyczne, jakich doświadczyła od byłego partnera. Sąd ustalił też zasady opieki nad ich wspólnym dzieckiem. Oboje zachowali pełne prawa do córki. Hania miała spędzać weekendy i wakacje naprzemiennie – u ojca i u matki. Niestety po ostatnim spotkaniu, do którego doszło miesiąc temu, ojciec nie wydał dziewczynki matce. W tym czasie były partner pani Marleny złożył też w sądzie wniosek o ograniczenie jej praw rodzicielskich.

Jak donosi „Fakt” kobieta próbowała na własną rękę odebrać Hanię z mieszkania byłego partnera, ale została zatrzymana przez policję. Mathieu De K. wezwał służby, po tym, jak zdesperowana kobieta uszkodziła mu drzwi. Spędziła noc w areszcie.

– Hania jest całym sensem mego życia. Zostałam okrutnie upokorzona. Każda matka w takiej sytuacji walczy o swoje dziecko jak lwica – mówi zrozpaczona mama w rozmowie z „Faktem”.

Ojciec umieścił Hanię w szpitalu psychiatrycznym

14 września francuski sąd nakazał wydanie córki matce, niestety tak się fizycznie nie stało. Mimo iż kobieta zjawiła się w asyście policji w domu byłego partnera, ten dziecka nie oddał.

– Zawiózł córeczkę do szpitala. Twierdził, że ma poważne problemy psychiatryczne. Rodzice obecnej partnerki ojca Hani są psychiatrami! To wszystko zostało uknute przeciwko mnie! Nikt nie ma prawa przyjąć dziecka do szpitala w sytuacji separacji rodziców, bez zgody obojga rodziców – mówi „Faktowi” pani Marlena.

Zrozpaczona kobieta odchodzi w tym momencie od zmysłów. Apeluje do wszystkich o pomoc w odzyskaniu córki. Jej sprawą zajął się konsulat, paryska ambasada Polski i wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza