Trzymiesięczne niemowlę znalezione w Oknie Życia. Czeka na nie "nowy etap życia"

2022-11-23 10:07

Siostry klaryski z Bydgoszczy znalazły w poniedziałek trzymiesięcznego chłopczyka w Oknie Życia. Dziecko zostało przewiezione na rutynowe badania do szpitala, gdzie czeka na „nowy etap życia”.

Okno Życia
Autor: Marek Zieliński / SUPER EXPRESS Trzymiesięczne niemowlę znalezione w Oknie Życia. Czeka na nie "nowy etap życia"

W poniedziałek 21 listopada wczesnym popołudniem w przyklasztornym Oknie Życia przy ul. Gdańskiej 56 w Bydgoszczy siostry klaryski znalazły dziecko.

O godzinie 13.30 otrzymaliśmy informację, że do Okna Życia został przyniesiony 3-miesięczny chłopczyk. Dziecko zostało przewiezione do szpitala na badania - przekazała portalowi bydgoszcz.naszemiasto.pl kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

W Lublinie działa..."Okno życia" dla małych zwierząt

Zaczyna się nowy etap życia chłopca

Polskie Radio PiK skontaktowało się z prałatem Wojciechem Przybyłą, dyrektorem Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Faktycznie, dziecko zostało przekazane do zaopiekowania się za pośrednictwem Okna Życia - przekazał duchowny.

Dodał, że niemowlę zostało już objęte pomocą medyczną, a w najbliższych dniach rozpoczną się także działania prawne.

Na początek pogotowie przekazuje dziecko do szpitala, powiadamiamy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i przy udziale naszego ośrodka adopcyjnego rozpoczynają się stosowne procedury. Jest ustanawiany opiekun prawny i zaczyna się nowy etap życia tego dziecka – tłumaczył na antenie.

Przyklasztorne Okno Życia przy ul. Gdańskiej 56 zostało uruchomione 13 lat temu przez Caritas Diecezji Bydgoskiej. Ostatni raz alarm zawył w nim w styczniu 2020 roku. Wtedy pozostawiono w nim 20-miesięcznego chłopca. W sumie przez wszystkie lata działania Okna Życia w tym miejscu pozostawiono w nim czworo dzieci.

Przeczytaj także: Gdańsk. 2-latka mieszkała w namiocie. Matka trafiła do aresztu