Gdańsk. 2-latka mieszkała w namiocie. Matka trafiła do aresztu

2022-11-22 15:28

Funkcjonariusze policji dokonali wstrząsającego odkrycia w lesie, w gdańskiej dzielnicy mieszkaniowej - Zaspa. Między drzewami stał namiot, a w nim znajdowała się 24-letnia kobieta wraz z 2-letnią córką. Dziewczynka była wyziębiona, a w chwili odnalezienia miała na sobie bluzkę z krótkim rękawem.

dziewczynka mieszkała z mamą w namiocie
Autor: pomorska.policja.gov.pl/ Dziewczynka mieszkała z mamą w namiocie.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania namiotu tuż po otrzymaniu zgłoszenia od pracownika socjalnego. Zgodnie z doniesieniami, w lesie na Zaspie, rozstawiono namiot, w którym mieszkają 4 osoby, w tym małe dziecko. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, nie mogli uwierzyć własnym oczom. 

Dowiedz się: Niebieska karta – czym jest i jak ją założyć?

Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant

Sprawdź: Policjanci musieli reanimować niemowlę z RSV. To nagranie trzeba zobaczyć, ku przestrodze

Doniesienia okazały się zgodne z prawdą, policjani znaleźli rozstawiony na śniegu namiot. W środku panował okropny bałagan. Od razu wylegitymowano trzy osoby dorosłe, mężczyznę i dwójkę kobiet, w tym 24-letnią matkę 2-latki. 

- Oficer dyżurny we wskazane miejsce skierował policjantów, którzy podczas interwencji potwierdzili informacje przekazane przez zgłaszającą. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i dwie kobiety, w tym 24-letnią matkę dziecka. Z namiotu wydobywał się dym papierosowy, a dwulatka wyglądała na wyziębioną. Miała na sobie tylko koszulkę z krótkim rękawkiem - mówiła dla TVN24, podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

Przeczytaj: Dziecko krzywdzone: standardy w diagnozowaniu tzw. "zespołu dziecka maltretowanego"

Funkcjonariusze natychmiast odebrali matce dziewczynkę, owinęli ją kocami i folią termiczną. Gdy na miejsce zajechała karetka, lekarz stwierdził infekcję górnych dróg oddechowych. Dwulatka została przewieziona do szpitala w celu wykonania pogłębionej diagnostyki. 

Matka dziewczynki trafiła do policyjnego aresztu. Grozi jej do 5 lat więzienia z narażanie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Sprawa trafiła także do sądu rodzinnego. 

Zobacz też: W Lubelskiem urodziło się pijane dziecko. Matka miała ponad promil alkoholu we krwi

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza