Gdańsk. 2-latka mieszkała w namiocie. Matka trafiła do aresztu

2022-11-22 15:28

Funkcjonariusze policji dokonali wstrząsającego odkrycia w lesie, w gdańskiej dzielnicy mieszkaniowej - Zaspa. Między drzewami stał namiot, a w nim znajdowała się 24-letnia kobieta wraz z 2-letnią córką. Dziewczynka była wyziębiona, a w chwili odnalezienia miała na sobie bluzkę z krótkim rękawem.

dziewczynka mieszkała z mamą w namiocie
Autor: pomorska.policja.gov.pl/ Dziewczynka mieszkała z mamą w namiocie.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania namiotu tuż po otrzymaniu zgłoszenia od pracownika socjalnego. Zgodnie z doniesieniami, w lesie na Zaspie, rozstawiono namiot, w którym mieszkają 4 osoby, w tym małe dziecko. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, nie mogli uwierzyć własnym oczom. 

Dowiedz się: Niebieska karta – czym jest i jak ją założyć?

Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant

Sprawdź: Policjanci musieli reanimować niemowlę z RSV. To nagranie trzeba zobaczyć, ku przestrodze

Doniesienia okazały się zgodne z prawdą, policjani znaleźli rozstawiony na śniegu namiot. W środku panował okropny bałagan. Od razu wylegitymowano trzy osoby dorosłe, mężczyznę i dwójkę kobiet, w tym 24-letnią matkę 2-latki. 

- Oficer dyżurny we wskazane miejsce skierował policjantów, którzy podczas interwencji potwierdzili informacje przekazane przez zgłaszającą. Policjanci wylegitymowali mężczyznę i dwie kobiety, w tym 24-letnią matkę dziecka. Z namiotu wydobywał się dym papierosowy, a dwulatka wyglądała na wyziębioną. Miała na sobie tylko koszulkę z krótkim rękawkiem - mówiła dla TVN24, podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

Przeczytaj: Dziecko krzywdzone: standardy w diagnozowaniu tzw. "zespołu dziecka maltretowanego"

Funkcjonariusze natychmiast odebrali matce dziewczynkę, owinęli ją kocami i folią termiczną. Gdy na miejsce zajechała karetka, lekarz stwierdził infekcję górnych dróg oddechowych. Dwulatka została przewieziona do szpitala w celu wykonania pogłębionej diagnostyki. 

Matka dziewczynki trafiła do policyjnego aresztu. Grozi jej do 5 lat więzienia z narażanie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub trwałego uszczerbku na zdrowiu. Sprawa trafiła także do sądu rodzinnego. 

Zobacz też: W Lubelskiem urodziło się pijane dziecko. Matka miała ponad promil alkoholu we krwi

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza