Chcesz pomóc dzieciom z Domu Dziecka? Powiemy ci jak to zrobić

2021-11-25 13:37
Chcesz pomóc dzieciom z Domu Dziecka? Powiemy ci jak to zrobić
Autor: Getty images Chcesz pomóc dzieciom z Domu Dziecka? Powiemy ci jak to zrobić

W święta częściej niż kiedykolwiek myślimy o innych. Naturalnym odruchem jest chęć niesienia pomocy tym, którzy mają ciężej, trudniej... Nie ma chyba bardziej potrzebujących niż dzieci, które nie mają rodziców. Chcesz pomóc maluchom z Domów Dziecka? Piszemy, jak to zrobić

Chcesz w święta zrobić dobry uczynek? Masz okazję, aby wesprzeć domy dziecka i mieszkające w nich maluchy. Boże Narodzenie to najlepszy czas, aby dać coś od siebie, ale i najlepszy moment na otrzymanie od kogoś prezentu! A my mamy listę tych, którzy na te prezenty czekają. Skąd?

Spis treści

  1. Pomóż w te święta dzieciom bez rodziców
  2. Wielka lista potrzeb
  3. Jak pomóc dzieciom?
  4. Spełnij marzenie!
Znany piłkarz ufundował domy dziecka

Pomóż w te święta dzieciom bez rodziców

Domy Dziecka opiekują się dziećmi, które nie mają rodziców lub których rodzicom zostały odebrane prawa do opieki. To placówki, które stają na głowie, aby ich podopieczni mieli wszystko, czego potrzebują.

Niestety, z uwagi na ograniczone możliwości finansowe nie mogą spełnić ich wszystkich marzeń. Co gorsze, nie zawsze mogą zapewnić im kupna podstawowych rzeczy, które powinien mieć każdy kilkulatek: przyborów szkolnych, ubrań, książek...  

Wielka lista potrzeb

Kilka lat temu grupa osób chciała pomóc takim placówkom, niestety nie znalazła w internecie strony, na których zebrane by były adresy domów dziecka, numerów kont bankowych itd.

Tak zrodził się pomysł stworzenia portalu https://www.domydziecka.org/, na którym umieszczono nie tylko listę placówek, ale przede wszystkim zorganizowano miejsce na wpisywanie potrzeb poszczególnych domów i rodzin - ponieważ strona obejmuje również rodzinne domy dziecka.

"Wraz z rozwojem Portalu umożliwiliśmy placówkom opiekuńczo-wychowawczym, a następnie rodzinnym domem dziecka i rodzinom zastępczym, rejestrację na stronie i korzystanie z jej dodatkowych funkcji. Domy mogą samodzielnie edytować swoje dane, dodawać opisy placówek, odbierać wsparcie od darczyńców, którzy oferują pomoc w dziale "Chcę pomóc". Największą popularnością cieszy się zakładka "Lista potrzeb", na której domy dziecka i rodziny zastępcze informują o tym, czego w tej chwili najbardziej im brakuje" - czytamy na stronie domydziecka.org. 

Jak pomóc dzieciom?

Wystarczy wejść na stronę i w zakładce "Lista potrzeb" znaleźć rzeczy niezbędne do funkcjonowania domu dziecka. Można wysłać konkretne przedmioty, których oczekują placówki lub przekazać pieniądze na ich zakup.

Wśród najczęściej oczekiwanych rzeczy jest pościel, ubrania, ale i drobny sprzed AGD czy kosmetyki. Zdarza się, że dzieciom potrzebne są suplementy na odporność: tran, witaminy. 

"Wiarygodność wszystkich zarejestrowanych u nas domów dziecka i rodzin zastępczych jest regularnie sprawdzana, dlatego bez obaw można wysłać pomoc prosto na ich adres" - czytamy na stronie domydziecka.org.

Spełnij marzenie!

Ale to nie wszystko. Każda "potrzeba" jest zakwalifikowana do jakiejś kategorii. Jedną z nich jest kategoria "marzenie". 

"Talerzyki bajkowe", "lalka bobas", "klocki" - to rzeczy, od których nie zależy funkcjonowanie domu, ale które są wielkim marzeniem ich mieszkańców. A ponieważ są święta, to warto pobawić się w świętego Mikołaja! Przegladając listę potrzeb warto zatrzymać się także przy tych.   

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza