Chłopiec urodził się z dodatkową parą rąk i nóg - jak częsta to wada?

2022-01-25 13:58

Hinduski chłopiec urodził się z wieloma kończynami. To wada genetyczna o nazwie poliamelia. Jest niezwykle rzadka, ale miejscowi twierdzą, że nie przez przypadek dziecko urodziło się akurat w Indiach. Co miało wpływ na pojawienie się wady ich zdaniem?

poliamelia
Autor: YouTube/ @KARUNAKAR E Chłopiec z wieloma kończynami - jak częsta to wada?

17 stycznia w szpitalu Sadar, we wschodnich Indiach przyszedł na świat chłopiec z wieloma kończynami. Miejscowi już sprawili, że stał się on kimś na kształt lokalnego celebryty. W kulturze zachodniej, urodzenie dziecka z taką wadą byłoby rozpatrywane tylko pod kątem swego rodzaju tragedii.

W Indiach jednak, część osób wierzy, że chłopiec jest wcieleniem bóstwa - Shivy. Jak częstą wadą wrodzoną jest poliamelia? Jak wyglądają dzieci z taką wadą?

Przeczytaj też: Stopy KOŃSKO-SZPOTAWE to wada wrodzona stóp dziecka

Polidaktylia - gdy dziecko ma dodatkowe paluszki...

Mimo miejscowych wierzeń, lekarze, którzy przyjęli poród dziecka, przekonują bliskich chłopca, że wada wrodzona jest spowodowana komplikacjami w trakcie ciąży. Na razie jest za wcześnie by określać, co dalej będzie z życiem i zdrowiem chłopca.  Być może czeka go szereg operacji, w celu usprawnienia jego przyszłego życia.

Jak wyglądają dzieci z poliamelią? - UWAGA drastyczne zdjęcia

Poradnik Zdrowie: wady genetyczne płodu a badania prenatalne
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza