5 zaskakujących faktów o ciąży Meghan Markle. Żona księcia Harry'ego nie będzie miała praw rodzicielskich do dziecka!

Księżna Meghan i książę Harry
Autor: Pałac Kensington/Instagram

Księżna Meghan Markle i książę Harry spodziewają się swojego pierwszego dziecka. O ciąży księżnej Sussex od kilku dni mówi cały świat. Zdradzamy 5 zaskakujących faktów na temat narodzin kolejnego potomka rodziny królewskiej!  

Pięć miesięcy po ślubie księżnej Meghan Markle i księcia Harry'ego Pałac Kensington wystosował oficjalny komunikat, w którym przyznał, że para spodziewa się narodzin pierwszego dziecka. 

Informacja o ciąży księżnej Meghan Markle poruszyła opinię publiczną na Wyspach Brytyjskich i zelektryzowała media na całym świecie.

Meghan Markle w ciąży

Od kilku dni media nie opuszczają książęcej pary na krok, uważnie przyglądając się stylizacjom księżnej. Wpatrują się w brzuszek Meghan, wypatrując ciążowych krągłości.

Księżna Meghan i książę Harry obecnie przebywają z wizytą w Australii. Para odwiedzi również Togo i Fidżi - terytoria, na których istnieje niebezpieczeństwie zarażenia się wirusem Zika groźnym dla kobiet w ciąży. Pomimo niebezpieczeństwa Meghan i Harry postanowili nie przerywać podróży. 

Królewski potomek przyjdzie na świat wiosną 2019 roku. Co warto wiedzieć o ciąży księżnej Meghan?

Czytaj:

Księżniczka Charlotte poszła do żłobka. Ile kosztuje królewski żłobek?

Jak dobrze wyglądać w ciąży? 5 trików, dzięki którym będziesz wyglądać jak Kate Middleton!

Księżna Meghan i książę Harry
Autor: Pałac Kensington/Instagram

1. Meghan Markle nie będzie miała praw rodzicielskich do dziecka

Księżna Meghan nie będzie miała praw rodzicielskich do własnego dziecka! Przepisy obowiązujące w rodzinie królewskiej mówią, że pełnię władzy rodzicielskiej nad wszystkimi dziećmi sprawuje monarcha.

To oznacza, że królowa Elżbieta II ma prawa rodzicielskie do dzieci księżnej Kate i księcia Williama (George'a, Charlotte i Louisa) oraz że będzie je miała również w stosunku do dziecka księżnej Meghan i księcia Harry'ego.

2. Dziecko Meghan i Harry'ego nie będzie nosiło tytułu książęcego

Potomek księżnej Meghan Markle i księcia Harry'ego, niezależnie od tego, czy będzie płci żeńskiej czy męskiej, nie będzie nosił tytułu książęcego. Zgodnie z tradycją dziewczynka otrzyma tytuł lady, a chłopczyk - hrabiego.

Tak stanowią przepisy ustanowione w 1917 roku przez króla Jerzego V. Mówią one, że najstarszy syn księcia może używać niższego tytułu swojego ojca. Właśnie dlatego córka będzie nosiła tytuł lady Mounbatten-Windsor, a syn - hrabiego Dumbarton.

Sytuację może zmienić decyzja królowej. Tak stało się w przypadku dzieci księcia Williama. Zgodnie z tradycją tytuł księcia powinien nosić tylko najstarszy potomek - książę George. Królowa Elżbieta II zdecydowała jednak, że pozostałe dzieci również otrzymają tytuły książęce.

Księżna Meghan i książę Harry spodziewają się pierwszego dziecka
Autor: Pałac Kensington/Instagram

3. Księżna nie będzie mogła wyprawić baby shower

Księżna Meghan Markle nie będzie mogła wyprawić baby shower. Zgodnie z etykietą, członkowie rodziny królewskiej nie organizują przyjęć na cześć nienarodzonych dzieci.

Goście, którzy pojawiliby się na baby shower, mogliby przynieść bardzo drogie prezenty, a rodzina królewska nie powinna epatować bogactwem. Żeby uniknąć niezręcznych sytuacji, zdecydowano, że przyjęcia nie będą w ogóle organizowane.

4. Meghan i Harry będą mieli swobodę w kwestii wyboru imienia dla dziecka

Książę Harry nie jest pierwszy w kolejce do tronu. W związku z tym Meghan i Harry'ego nie obowiązują tak ścisłe nakazy jak księżną Kate i księcia Williama, dlatego będą mieli swobodę w kwestii wyboru imion dla dziecka.

Media sugerują, że książęca para będzie chciała uczcić pamięć księżnej Diany. W związku z tym dziewczynka może otrzymać imię Diana, a chłopiec - Spencer (takie nazwisko nosiła mama Williama i Harry'ego).

Księżna Meghan i książę Harry zostaną rodzicami
Autor: Pałac Kensington/Instagram

Księżna Meghan i książę Harry będą mieli córeczkę? Wideo

5. Książęca para nie zamierza korzystać z pomocy niań

Księżna Meghan i książę Harry nie zamierzają korzystać z pomocy opiekunek do dzieci. Po porodzie do Londynu ma przeprowadzić się mama Meghan, Doria Ragland, która pomoże córce w opiece nad dzieckiem.

Według mediów, teściowa księcia Harry'ego jest zachwycona informacją o ciąży i nie może doczekać się aż zostanie babcią.

Inaczej jest w przypadku księżnej Kate i księcia Williama. Książęca para korzysta z pomocy wykwalifikowanej opiekunki, która od 20 lat zajmuje się dziećmi arystokratów.

Maria Borallo, bo tak nazywa się niania George'a, Charlotte i Louisa, ukończyła prestiżową szkołę dla niań Norland College w Bath. Od 3 lat zajmuje się dziećmi Kate i Williama.

Niania towarzyszy książęcej parze w czasie każdej zagranicznej wizyty. Była obecna również na chrzcie księżniczki Charlotte. Zawsze stoi z boku, dyskretnie pełniąc swoje obowiązki.

Przeczytaj także: Najlepsze ciążowe stylizacje Meghan Markle

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka
KOMENTARZE