Ciężarna zgodziła się na coś niebywałego. "Co za szaleństwo ryzykować oba życia"

2023-04-11 16:04

Ciąża to wyjątkowy okres, podczas którego jesteśmy odpowiedzialne nie tylko za jedno, ale za dwa życia. Niekiedy nawet za więcej, jeżeli ciąża jest mnoga. To nagranie budzi wiele sprzecznych emocji, a internauci są wprost oburzeni.

Kobieta w ciąży
Autor: Getti Images Ciężarna zgodziła się na coś niebywałego. "Co za szaleństwo ryzykować oba życia"

Organizm kobiety w ciąży znacznie ciężej pracuje. Zmienia się nie tylko wygląd zewnętrzny, ale również fizjologia i psychika. Od tej chwili rozwija się w nim nowe życie, o które przyszła mama szczególnie się troszczy. Unika sytuacji niebezpiecznych i ryzykownych, którymi mogłaby zaszkodzić sobie lub dziecku.

Tym bardziej dziwi postawa tej przyszłej mamy, która zgodziła się na coś wprost niebywałego. Na Instagramie na profilu @maternidademagnifica pojawiło się nagranie, które sprawia, że z zaskoczenia i przerażenia szeroko otwieramy oczy. Pod postem pojawiła się fala komentarz zaskoczonych internautów.

Zobacz także: To twoja pierwsza ciąża? Oto 10 najcenniejszych rad dla pierworódki

I trymestr ciąży - czego nie wolno robić?

Tego należy unikać w ciąży

Będąc w ciąży, możemy usłyszeć, że ciąża to nie choroba. Nie wymaga od nas natychmiastowej zmiany trybu życia, ale warto się o siebie zatroszczyć. Niepotrzebnie nie ryzykować i zrezygnować z rzeczy, które mogłyby zaszkodzić dziecku.

Kobieta powinna unikać palenia papierosów w ciąży, picia alkoholu, substancji odurzających i uprawiania niebezpiecznych sportów. Lekarze kategorycznie odradzają także dźwigania i wdychania substancji chemicznych. Niebezpieczne dla zdrowia dziecka może być także gorąca kąpiel i korzystanie z sauny, jak również aromaterapia w pierwszym trymestrze ciąży. Olejek lawendowy i olejek hyzopowy wywołują skurcze macicy, co może utrudnić utrzymanie ciąży.

Niewskazane są także zabiegi wyszczuplające, antycellulitowe i depilacja woskowa oraz laserowa.

Choć aktywność fizyczna w ciąży nie jest całkowicie zakazana i kobiety mogą uprawiać jogę, pływać i chodzić na spacery, to jednak należy unikać sportów kontaktowych takich jak koszykówka i siatkówka, a także jazdy konnej, jazdy na nartach i jazdy na rowerze, które wiążą się z upadkiem i narażeniem na jakikolwiek uraz.

Wśród listy zakazów w czasie ciąży nie znalazł się jednak ten, na który zdecydowała się ta przyszła mama.

"Co za szaleństwo ryzykować oba życia"

Opublikowane nagranie pokazuje ciężarną, którą obsiadł cały rój pszczół. Kobieta zachowała pełne opanowanie i spokój, gdy mężczyzna nakładał kolejną stertę owadów na odsłonięty brzuch.

Internauci nie ukrywali swojego oburzenia, dziwiąc się, że kobieta się na coś takiego zdecydowała. Wiele osób zastanawiało się, po co właściwie to zrobiła.

„Po co to, kobieto?” – napisała jedna z internautek.

„Wylądowałam w szpitalu przez użądlenie pszczoły w stopę.  Gdybym zrobiła coś takiego, skończyłabym w trumnie” – wyznała inna.

„Co za szaleństwo ryzykować oba życia” – przyznała kolejna.

Patrząc na to nagranie, nie sposób nie zadać sobie pytania: Dlaczego kobieta tak ryzykowała? Już pojedyncze użądlenie przez pszczołę wywołuje ostry ból, zaczerwienienie i opuchliznę, która może utrzymywać się nawet przez tydzień. W przypadku osoby, która jest uczulona na jad pszczoły, najpoważniejszym skutkiem jest wstrząs anafilaktyczny. Brak szybkiej i fachowej pomocy może skończyć się śmiercią.

Czytaj także: Co zrobić, gdy dziecko użądli osa, pszczoła lub gdy ukąsi je żmija? [FILM]

Co to za wysypka? Zwykłe potówki, alergia, a może groźny wirus?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza