Czy wiesz, jak przygotować dziecko do przedszkola? Rozwiąż quiz i sprawdź, czy robisz to dobrze

2022-07-22 13:43
Czy wiesz, jak przygotować dziecko do przedszkola?
Autor: Getty images Rozwiąż quiz i sprawdź, czy robisz to dobrze

Wakacje w pełni, ale już teraz warto pomyśleć o maluchach, które we wrześniu idą do przedszkola po raz pierwszy. To duży stres i dla dziecka, dlatego trzeba je odpowiednio przygotować do zmian, które nadchodzą i do rozłąki z mama. Wiesz, jak to zrobić? Umiesz przygotować dziecko do przedszkola?

Twoje dziecko dotąd przebywało tylko z tobą, nie widzi świata poza rodzicami, nic dziwnego, że z trwogą myślisz o tym, że za kilka tygodni zostawisz je samo w przedszkolu. Będzie musiała to znieść, więc lepiej już teraz zacznij przygotowywać dziecko do przedszkola. 

Czytaj również: Dzieci w przedszkolu: co robią? Wyznania przedszkolanki

Powrót do pracy - czy to dobry czas, żeby zostawić dziecko?

Jak przygotować siebie i dziecko do rozłąki w przedszkolu?

Ważny jest regularny i dobry kontakt między rodzicami a wychowawcami. Umożliwia to zawczasu omówienie strategii, która pomoże malcowi w pierwszych dniach w przedszkolu. Postaraj się pójść do placówki na dni adaptacyjne, porozmawiaj z wychowawcami, opiekunkami. Może wspólnie opracujecie jakieś rytuały, które pomogą maluchowi w rozstaniu. Na przykład wymyślić pożegnanie, które będzie wam towarzyszyło każdego dnia - śmieszny gest, machanie przez okno itd.

Rozstanie jest łatwiejsze, gdy dziecko dostrzega, że masz zaufanie do wychowawców i że sama nie boisz się rozstania. Pamiętaj też, aby prawidłowo wytłumaczyć dziecku, co je czeka i jak będą wyglądały zmiany w jego życiu. Nie wystarczy, że powiesz mu, że przedszkole jest fajne i wszystkie dzieci tam chodzą, bo to go nie przekona. Musisz towarzyszyć mu w tej rewolucji życiowej, dając mu niezbędny czas na aklimatyzację. 

Myślisz, że wiesz, jak postępować i jak przygotować dziecko do przedszkola? Sprawdź to, rozwiązując quiz

Czy wiesz, jak przygotować dziecko do przedszkola?

Pytanie 1 z 8
Warto wprowadzić dziecku stałe poranne rytuały przed wyjściem do przedszkola.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza