Czy wypłaty 500 Plus będą wstrzymane z powodu kryzysu? Prezydent odpowiada

2020-04-22 13:05

Czy kryzys wywołany pandemią spowoduje wstrzymanie świadczeń 500 Plus? Prezydent Duda zaprzecza, apeluje jednak, aby osoby, które nie muszą pobierać wypłat, zrezygnowały z nich dobrowolnie.

Czy wypłaty 500 Plus będą wstrzymane z powodu kryzysu?
Autor: Getty images

W czasie wywiadu dla dziennikarza Polsat News, prezydent Duda pytany o program 500 plus powiedział, że będzie apelował do osób, którym starcza pieniędzy na normalne funkcjonowanie, aby rezygnowały z pobierania świadczenia w czasie kryzysu wywołanego panademią koronawirusa.

To oświadczenie spotkało się z wieloma komentarzami oraz wzbudziło wiele wątpliwości. Rodzice pytali prezydenta, czy oznacza to, że wypłaty zostaną wstrzymane, np. dla osób, które zarabiają więcej i czy zostanie w związku z tym wprowadzony jakiś próg dochodowy?

Kilka godzin po swojej wypowiedzi prezydent wypowiedział się po raz kolejny, twierdząc, że jego słowa zostały źle zrozumiane i poddane manipulacji.    

"Precz z manipulacją i kłamstwem! Oto moja prawdziwa wypowiedź co do 500+: Kategoryczne NIE dla odbierania komukolwiek 500+!" – napisał na swoim profilu Andrzej Duda. 

Zdaniem prezydenta, program 500 Plus „to jest taka materialna kotwica dla wielu polskich rodzin wychowujących dzieci, dlatego ja z taką mocą akcentuję - proszę państwa, możecie być państwo spokojni" - deklarował Duda i zapewnił, że nie podpisze ustawy odbierającej możliwość wypłaty świadczeń. Oświadczył również, że pieniędzy potrzebnych w czasie kryzysu należy szukać gdzie indziej, ale nie w portfelach rodzin.

Czytaj: Czy musisz płacić czesne za żłobek i przedszkole w czasie epidemii?

Znów można szczepić dzieci. Maluchy nie otrzymają dodatkowych dawek szczepionek

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza