Czysta woda, czyste środowisko - Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi 

2021-04-22 15:31

W tym roku na wiosnę – najpierw z okazji Światowego Dnia Wody (22 marca), a następnie z okazji Światowego Dnia Ziemi (22 kwietnia)  ponad 4600 wolontariuszy z ponad 200 sztabów sprzątało Polskę w ponad 350 akcjach w ramach III edycji Operacji Czysta Rzeka.

Czysta woda, czyste środowisko - Dziś obchodzimy Światowy Dzień Ziemi 
Autor: materiały prasowe

22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi. To dobra okazja do przypomnienia o tym, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne i otaczającą nas przyrodę. Skupienie na wygodnym życiu tu i teraz przysłania nam szerszy kontekst dbania o wspólne dobro, mimo że każdy chce jak najlepiej dla przyszłych pokoleń.

Dzień Ziemi jest doskonałą okazją do zatrzymania się choć na chwilę i skupienia się na tym, co najważniejsze.

Sprzątajmy naszą Ziemię!

Akcja sprzątania polegała na porządkowaniu terenów sąsiadujących z rzekami, jako, że są to tereny rekreacyjne i często uczęszczane przez mieszkańców okolicznych miejscowości czy turystów.  Są tez niestety jednocześnie bardziej zanieczyszczone. Brzegi rzek nieraz toną w odpadach, plastikowych butelkach, puszkach po napojach itp. 

„Podczas tegorocznej akcji założyliśmy w firmie sztab sprzątający i postanowiliśmy uporządkować okolice Tarczyna i płynącej przez to miasteczko rzeki. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem. Zebraliśmy ok. 30 worków ze śmieciami i mimo niesprzyjającej pogody udało nam się choć trochę przyczynić się do poprawy stanu naszej planety, a właściwie najbliższej okolicy” – wspomniała Marzena Lewandowska, dyrektor działu marketingu z firmy Aquaphor Poland Sp. z o.o.

Pracownicy firmy Aquaphor , będącej synonimem dbałości o krystalicznie czystą wodę bez plastikowych butelek, czynnie zasilili szeregi ogólnopolskiej akcji, dając jednocześnie dowód na to, że woda jest im bliska w każdym sensie – zarówno czysta, uzdatniona za pomocą filtrów woda z kranu, jak i naturalne okolice rzek i woda, która w nich płynie.

Operacja Czysta Rzeka

To pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek na całej ich długości, z uwzględnieniem dopływów, a także brzegów i okolicy. Ma na celu zaangażowanie lokalnych społeczności, samorządów, organizacji pozarządowych, a także turystów do posprzątania rzek i terenów wokół, a w ciągu roku do utrzymania tam czystości.

To także akcja edukacyjna i społeczna zakładająca w długiej perspektywie wpływanie na zachowania i postawy obywateli wyrażające dbałość o środowisko lokalne, w którym na co dzień żyją, z którego korzystają, i z którego w przyszłości będą korzystać następne pokolenia.

Co roku akcję wspierają samorządy, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy, największe wypożyczalnie sprzętu pływającego oraz lokalni liderzy, media i przedstawiciele życia publicznego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza