Dzieci Cristiano Ronaldo wyciskają na siłowni. Mają po siedem lat

2024-04-16 11:45

Mając tatę, który jest idolem dzieci na całym świecie, trudno nie być w niego wpatrzonym, jak w obrazek, chcąc go naśladować. Cristiano Ronaldo to prywatnie ojciec pięciorga dzieci. Życie prywatne sportowca rozczula jego fanów. Tym razem jednak część ekspertów krytykuje jego poczynania.

7-letni syn Cristiano Ronaldo ostro ćwiczy na siłowni
Autor: Instagram screenshots @cristiano @georginagio 7-letni syn Cristiano Ronaldo ostro ćwiczy na siłowni

Znany piłkarz doczekał się sporej gromadki dzieci. Oprócz półtorarocznej Belli, Cristiano Ronaldo ma z hiszpańską modelką Georginą Rodriguez także 6-letnią córkę Alanę Martinę. Ronaldo jest też ojcem trojga dzieci, które urodziły surogatki. To 14-letni Cristiano junior i bliźnięta w wieku 7-lat Mateo i Eva. Para wychowuje wszystkie pociechy wspólnie, a Georgina na Instagramie w swoim bio określa się nawet "mamą 6 błogosławieństw".

Z uwagi na oszałamiającą piłkarską karierę Cristiano, cała rodzina ma bezustanny kontakt ze sportem. Gdy Georgina pokazała ich trening na siłowni, nie wszyscy specjaliści byli zachwyceni...

Zobacz: Ronaldo po raz pierwszy wspomina śmierć synka. "Teraz czuję jeszcze więcej miłości do Gio"

Spis treści

  1. Filmik z dziećmi Ronaldo który podzielił ekspertów
  2. Czy dzieci rzeczywiście nie powinny ćwiczyć siłowo?
"Fizjoterapeutka mówi, jak wybrać pierwszy rowerek i hulajnogę dla dziecka" - Plac Zabaw odc.8

Dowiedz się: Dzieci Cristiano Ronaldo przeszły piekło. Matka opowiada: "Były prześladowane i bite"

Filmik z dziećmi Ronaldo który podzielił ekspertów

Na filmiku opublikowanym na InstaStories przez Georginę Rodriguez widzimy 7-letniego Mateo i jego siostrę bliźniaczkę Evę. Chłopiec ćwiczy z obciążeniem, a dziewczynka wykonuje przysiady ze sztangą. Taki widom nie spodobał się wielu ekspertom. 

Skomentowała go między innymi  Ulrike Brennan ze Szwajcarskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

- Myślę, że nie ma większego sensu trenować z ciężarami w tak młodym wieku. Dzieci powinny ćwiczyć dla zabawy, wykorzystując ciężar własnego ciała (...) Ich ciała wciąż się rozwijają. Nadmierne obciążenie może być bardzo niebezpieczne - powiedziała w rozmowie z portalem Heute. 

Choć lekarze nie zalecają ćwiczeń z obciążeniem wykonywanych przez dzieci w fazie wzrostu, komentując te sprawy głównie właśnie zahamowaniem rośnięcia, to specjaliści od kulturystyki są zupełnie innego zdania.

Czy dzieci rzeczywiście nie powinny ćwiczyć siłowo?

Obszerną opinię w tym temacie wygłosiła Michalina Walkowiak, trener przygotowania motorycznego, magister AWF w artykule dla portalu testosterone.pl. Jak czytamy:

Analiza z 2006 roku biorąca pod uwagę 22 badania obejmujące trening siłowy osób przed i we wczesnym etapie dojrzewania płciowego potwierdziła, że trening siłowy nie miał żadnego wpływu na hamowanie wzrostu dziecka 9-14 lat, ani nastolatka. 

Zdaniem ekspertki niski wzrost kulturystów, a wysoki koszykarzy, nie ma nic wspólnego z rodzajem uprawianego sportu - a z indywidualnymi predyspozycjami, jakie preferują konkretne dziedziny sportu, które pozwalają osiągać w nim wysokie wyniki. 

Syn Cristiano Ronaldo @georginagio
Autor: @georginagio Syn Cristiano Ronaldo @georginagio
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza