Imiona urodzonych w 2022 dzieci polskich gwiazd. Nazwałybyście tak swoje pociechy?

2022-12-28 16:52

W mijającym roku wiele rodzimych gwiazd powitało na świecie swoje pierwsze lub kolejne dziecko. Większość z nich zaraz po narodzinach dumnie chwaliła się swoją pociechą i wybranym dla niej imieniem. Co ciekawe wśród imion wybieranych przez polskie gwiazdy dominowały dwa nurty – niszowy i tradycyjny. Przypomnijmy sobie je wszystkie.

Imiona dzieci gwiazd urodzonych w 2022 roku. Oto trendy, które panowały w tym roku
Autor: Instagram/@lili.antoniak/@majahyzy Imiona dzieci gwiazd urodzonych w 2022 roku. Oto trendy, które panowały w tym roku

Imiona w naszym zestawieniu ułożyliśmy chronologicznie – według kolejności narodzin. Mieszają się na niej zarówno imiona chłopców, jak i dziewczynek. Na liście uwzględniliśmy także dwa czeskie imiona, które noszą dzieci naszych „spolszczonych” gwiazd pochodzących z Czech właśnie.

Przeczytaj także: Mamy nową królową! Oto najnowszy ranking imion dla dzieci z pierwszej połowy 2022

Czy dziecko musi mieć drugie imię?

1. Vincent

22 lutego na świat przyszedł synek aktorki Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego. Chłopiec otrzymał piękne imię – Vincent. Mały Vini, jak nazywa go jego mama, już niedługo zdmuchnie świeczkę na swoim pierwszym torcie. Trzeba przyznać, że nosi mało popularne i dostojne imię.

2. Ella

6 marca swoje drugie dziecko powitała na świecie Ewa Farna i jej mąż Martin Chobot. Do 3-letniego Artura dołączyła siostrzyczka – Ella.

3. Stefan

W Wielkanoc po raz czwarty rodzicami zostali Anna Czartoryska-Niemczycka i jej mąż Michał Niemczycki. Powitali na świecie trzeciego syna - Stefana. Oboje preferują tradycyjne imiona. Ich starsze pociechy to Ksawery, Janina oraz Antoni.

4. Antonina

Tradycyjne imię wybrał także dla swojego pierwszego dziecka aktor Jakub Tolak, znany z roli Daniela Rossa w serialu „Klan”. 10 czerwca jego żona Zofia Samsel urodziła córeczkę, której dali na imię Antonina.

5. Adam

Również w czerwcu szczęśliwymi rodzicami zostali bohaterowie programu „Rolnik szuka żony” - Marta Paszkin i Paweł Bodzianny. Swojemu pierwszemu wspólnemu dziecku nadali ponadczasowe imię – Adam.

6. Zofia

W serii tradycyjnych imion wybieranych przez polskie gwiazdy znalazła się także mała Zosia – córka Mai Hyży. Maleństwo dołączyło do starszej siostry Tosi oraz dwóch braci Wiktora i Alexandra. Zosia przyszła na świat 7 lipca.

7. Ivo

Z kolei 18 lipca urodził się długo wyczekiwany tęczowy synek reżyserki pokazów mody i jurorki programu „Top Model” Katarzyny Sokołowskiej. Maluszek otrzymał wyjątkowe dwa imiona – Ivo Lew.

8. Bernard

Rzadko wybierane imię otrzymał także synek Lary Gessler i Piotra Szeląga, który przyszedł na świat 12 września tego roku. Maluszek nosi dostojne imię Bernard. Dołączył do 2-letniej siostrzyczki Neny.

9. Borys

Kilka dni później – dokładnie 18 września 2022 urodził się malutki Borys – synek Krzysztofa Ibisza i jego żony Joanny Kudzbalskiej. Dumny prezenter został tatą po raz trzeci. Jest już ojcem 16-letniego Vincenta oraz 23-letniego Maksymiliana.

10. Mila

We wrześniu tego roku swoje drugie dziecko urodziła także aktorka Magdalena Lamparska. Na świat przyszła córeczka – Mila Magdalena. Dołączyła do 5-letniego brata Tymoteusza.

11. Mia

Równie oryginalne, choć znane już na naszym gwiazdorskim podwórku imię, wybrała dla swojej córki Lili Antoniak. Gwiazda "Gogglebox" 1 grudnia powitała na świecie swoją drugą pociechę – Mię. To samo imię kilka lat temu dla swojej jedynej córki wybrała Natalia Siwiec.

12. Cristian

Co ciekawe również 1 grudnia urodził się synek Lenki i Jana Klimentów. Para wybrała dla niego tradycyjne imię Cristian.

Przeczytaj także: Polskie imiona dla chłopców i dziewczynek

Nasi Partnerzy polecają