Insta babcia nauczy twoje dziecko, co zrobić, w razie wypadku w domu. Dwa z jej sposobów to majstersztyk

2022-11-29 10:32

Choć my, rodzice, często boimy się o bezpieczeństwo dziecka poza domem, na placu zabaw, czy w trakcie podróży samochodem, to wbrew pozorom do większości wypadków dochodzi w domach. Ta seniorka z Instagrama pokazuje genialne sposoby, których warto nauczyć dziecko w razie sytuacji takich, jak pożar w kuchni czy stłuczenie szklanki. Warto je zapamiętać.

Babcia z Instagrama
Autor: Getty Images/ Instagram screenshot @brunchwithbabs Babcia z Instagrama zdradza sposoby na domowe wypadki.

Wideo zgromadziło ponad 125 tysięcy polubień i 1600 komentarzy. Babcia z Connecticut pokazuje w nim, jak radzić sobie z różnymi wypadkami w domach. Od tych mniejszych, jak drobne oparzenia, do większych, takich jak zaogniona patelnia. Jeśli twoje dziecko powoli uczy się samodzielności i zaczyna robić pewne rzeczy w kuchni, warto mu pokazać te triki. 

Dowiedz się: Taka słomka to nie zabawka. Tego 4-latka cudem odratowano, lekarze mają ważny apel

Pierwsza pomoc w użądleniach i ukąszeniach

Przeczytaj też: Mama przestrzega innych rodziców. Gdyby nie zrobiła tego z fotelikiem, jej syn już by nie żył

Barbara Costello uruchomiła instagramowy profil „Brunch With Babs” wraz ze swoją córką Liz Ariola w 2020 roku. Obydwie zaczęły też tworzenie filmów na TikToka. Szybko zgromadziły grono fanów, a obecnie mogą pochwalić się ponad 3 milionami obserwujących na platformach społecznościowych. 

Jak ugasić kuchenny pożar?

Dzięki swoim praktycznym radom, Babs - jak sama nazywa siebie seniorka - przyciąga do swojego konta zarówno starszych, jak i bardzo młodych odbiorców. Przy okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia opublikowała wideo o najczęstszych kuchennych wypadkach. Filmik zatytułowany: "Czy twoja mama mówiła ci kiedyś, że...", insta babcia zaczyna od pożarów w kuchni. To ważny temat, który koniecznie musi znać twoje dziecko. Jak szybko ugasić taki pożar?

Upewnij się, że zawsze masz pod ręką sodę oczyszczoną w kuchni. Jest idealna do małych kuchennych pożarów. Wystarczy nasypać sodę oczyszczoną bezpośrednio np. na płonący tłuszcz na patelni, by przykryć ogień i odciąć tlen, którego ten potrzebuje do spalania. Na wszelki wypadek przed gaszeniem nałóż rękawice kuchenne. 

Dowiedz się: Zabezpieczenie nie zadziałało. 3-latek został przygnieciony przez automatyczną bramę

Jak pozbierać potłuczone drobinki szkła?

Kolejną genialną radą, która przyda się początkującym kucharzom, jest radzenie sobie z potłuczonymi naczyniami. Gdy dziecko zacznie samo robić sobie kanapki, czy nalewać picie, nie raz zdarzy się, że coś potłucze. Nawet próbując pozamiatać powierzchnię, zdarza się, że drobne odłamki zostaną pominięte. Tu przydatny może okazać się... chleb.

W przypadku stłuczonego szkła najpierw odkurz, a później weź kromkę chleba, połóż ją na podłodze i dociskaj. Nawet najmniejsze drobinki wejdą w pęcherzyki w pieczywie. Kromka chleba podziała znacznie lepiej niż gąbka. 

Przeczytaj: Jak sprawić, by dziecko było samodzielne? Pamiętaj o cierpliwości i docenianiu wysiłków

Genialnie proste prawda? Więcej sposobów zobaczycie w viralowym wideo Bub na Instagramie. 

Sprawdź: Dziecko spadło z łóżka? Ratownicy pokazują, jak się zachować w konkretnych przypadkach

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza