Jak zachęcić Polki, by rodziły więcej dzieci? Nowy pomysł polityków

2014-01-27 13:36

Wiadomo, że polityka prorodzinna w Polsce pozostawia – oględnie mówiąc – wiele do życzenia. Poszczególne ugrupowania polityczne mają różne pomysły, co zrobić, by rodzinom w naszym kraju żyło się lepiej i dostatniej, i by Polki rodziły chętniej więcej niż jedno dziecko. Niestety, przeważnie na obietnicach się kończy.

geny - jak bęzie wyglądało twoje dziecko?
Autor: _photos.com

Ostatnim pomysłem, który ma zachęcić rodziny do posiadania większej liczby dzieci jest propozycja prezesa PIS-u, Jarosława Kaczyńskiego – 500 zł na każde dziecko... rocznie! Pieniądze te miałyby pochodzić z funduszy Unii Europejskiej. Pytanie tylko, czy 500 zł rocznie jest wystarczającą zachętą dla polskich rodzin, by starały się o więcej potomstwa?

Prawniczka Barbara Giertych, sędzia Anna Maria Wesołowska oraz dziennikarka Anna Kalczyńska wyznały w studiu "Dzień Dobry TVN", co sądzą o proponowanym przez Jarosława Kaczyńskiego dodatku pieniężnym na każde dziecko – czy byłaby to rzeczywiście zachęta dla par do posiadania większej liczby dzieci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza