Jak zachęcić Polki, by rodziły więcej dzieci? Nowy pomysł polityków

2014-01-27 13:36

Wiadomo, że polityka prorodzinna w Polsce pozostawia – oględnie mówiąc – wiele do życzenia. Poszczególne ugrupowania polityczne mają różne pomysły, co zrobić, by rodzinom w naszym kraju żyło się lepiej i dostatniej, i by Polki rodziły chętniej więcej niż jedno dziecko. Niestety, przeważnie na obietnicach się kończy.

geny - jak bęzie wyglądało twoje dziecko?
Autor: _photos.com

Ostatnim pomysłem, który ma zachęcić rodziny do posiadania większej liczby dzieci jest propozycja prezesa PIS-u, Jarosława Kaczyńskiego – 500 zł na każde dziecko... rocznie! Pieniądze te miałyby pochodzić z funduszy Unii Europejskiej. Pytanie tylko, czy 500 zł rocznie jest wystarczającą zachętą dla polskich rodzin, by starały się o więcej potomstwa?

Prawniczka Barbara Giertych, sędzia Anna Maria Wesołowska oraz dziennikarka Anna Kalczyńska wyznały w studiu "Dzień Dobry TVN", co sądzą o proponowanym przez Jarosława Kaczyńskiego dodatku pieniężnym na każde dziecko – czy byłaby to rzeczywiście zachęta dla par do posiadania większej liczby dzieci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza