To jedna z najmłodszych matek w Polsce. W Głogowie 13-latka urodziła dziecko

2022-11-17 10:52

Ciężarna 13-latka pod koniec października trafiła do szpitala powiatowego w Głogowie (Dolny Śląsk). Jej dziecko przyszło na świat na początku listopada. Wiadomością o ciąży i porodzie zaskoczeni byli niemal wszyscy, nawet nauczyciele w szkole, do której uczęszczała. Ze względu na wiek matki, szpital zgodnie z procedurami powiadomił prokuraturę.

Noworodek
Autor: Getti Images Jedna z najmłodszych matek w Polsce. 13-latka urodziła dziecko

13-latka urodziła dziecko w głogowskim szpitalu na początku listopada. Młody wiek matki sprawił, że o wszystkim musiała zostać powiadomiona prokuratura, a młodej mamie została zapewniona pomoc psychologa.

Nastolatka jest jedną z najmłodszych matek w Polsce. Do samego porodu skutecznie ukrywała swój stan przed nauczycielami.

Portal glogow.naszemiasto.pl ujawnił, kto może być ojcem dziecka.

Zobacz także: Wczesne macierzyństwo, czyli jak zostałam mamą w wieku 16 lat

Spis treści

  1. Prokuratura prowadzi postępowanie
  2. Kto jest ojcem dziecka nieletniej?
  3. Wsparcie dla młodej mamy
  4. Jedna z najmłodszych matek w Polsce
Czy trzeba iść do fizjoterapeuty uroginekologicznego po ciąży i porodzie? M jak mama

Prokuratura prowadzi postępowanie

Rzeczniczka prasowa głogowskiego szpitala Ewa Todorov w wywiadzie dla lokalnego portalu potwierdziła, że doszło do takiego zdarzenia. Wyjaśniła, że zgodnie z procedurami, gdy dziecko rodzi osoba nieletnia, szpital ma obowiązek poinformować o tym prokuraturę.

W sprawie wypowiedziała się także rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy, Lidia Tkaczyszyn.

— Prowadzimy w tej sprawie postępowanie, jednak ze względu na dobro małoletniej nie mogę udzielić na jego temat żadnych szczegółowych informacji.

Kto jest ojcem dziecka nieletniej?

Rzeczniczka Prokuratury nie poinformowała mediów, pod jakim kątem jest prowadzone postępowanie. Nie ujawniono również, kto jest ojcem dziecka.

Portal podał jednak, że jest nim najprawdopodobniej 19-letni chłopak dziewczyny.

Jeżeli to się potwierdzi, może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności. Na razie jednak nie wiadomo, czy ktokolwiek usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Wsparcie dla młodej mamy

Dyrektorka głogowskiej szkoły, do której uczęszcza 13-latka, powiedziała lokalnym mediom, że dziewczynce ma zostać zapewnione nauczanie indywidualne w domu. Może również liczyć na wsparcie szkolnego pedagoga i psychologa.

Mamie dziewczynki przekazano, że może szukać pomocy dla swojej córki u radców prawnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jedna z najmłodszych matek w Polsce

13-latka i jej nowo narodzone dziecko czują się dobrze. Nastolatka jest jedną z najmłodszych matek w Polsce.

Do tej pory najmłodszą dziewczynką, która urodziła dziecko w Polsce, jest 12-latka z Bielska-Białej. Jej dziecko przyszło na świat w 2020 roku.

Czytaj także: Ma 21 lat i 15-letnie dziecko. Internauci są zszokowani: "Miałaś 6 lat, kiedy urodziłaś?"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza