Niewiarygodne jak ciąża potrafi zmienić twarz. "To główny powód dla którego nie mam dzieci"

2023-03-03 9:18

Pewna amerykańska mama pokazała na TikToku, jak ciąża bliźniacza zmieniła jej wygląd. Przemianie uległ nie tylko jej nos – powiększając się znacznie, ale cała twarz. Zmiana była na tyle duża, że kobieta wyglądała jakby była zupełnie inną osobą.

Niewiarygodne jak ciąża potrafi zmienić twarz kobiety. To główny powód dla którego nie mam dzieci
Autor: TikTok/@Sweetie Ky Pie Niewiarygodne jak ciąża potrafi zmienić twarz kobiety. "To główny powód dla którego nie mam dzieci"

TikTokerka Kyra, która powadzi konto o nazwie Sweetie Ky Pie, postanowiła pokazać, jak zmienił się jej wygląd w ciąży. Przyznała, że w jej przypadku przemiana była kolosalna. Podczas, gdy większość kobiet w jej kraju najczęściej obawia się opuchniętego ciążowego nosa, ona doświadczyła czegoś znacznie gorszego.

Marta Żmuda Trzebiatowska o dzieciach, powrocie do formy sprzed ciąży i wieczorach z mężem

Ciąża zmieniła jej twarz nie do poznania

Będąc w stanie błogosławionym z bliźniakami doświadczyła nie tylko tzw. ciążowego nosa, który w jej przypadku powiększył swoją objętość aż trzykrotnie, zmianie uległa cała jej twarz. Kyra na krótkim filmiku zestawiła swoje aktualne zdjęcia ze zdjęciami zaraz po porodzie bliźniaków, aż trudno uwierzyć, że na wszystkich ujęciach jest ta sama osoba. Jak przyznała, przez całą ciążę jej twarz była całkowicie spuchnięta, przez co wyglądała jak nie ona.

Mam na myśli to, kiedy mówię, że każda część mojego ciała spuchła 10-krotnie w stosunku do normalnego rozmiaru – tymi słowami podpisała swój post.

Jej nagranie stało się wiralem. Do tej pory odtworzono je ponad 10 milionów razy. Obserwatorzy nie dowierzali, że na wszystkich ujęciach jest ta sama osoba. Zaczęli nawet węszyć podstęp. Pytali o to, gdzie się podziały tatuaże z szyi Kyri. TikTokera musiała tłumaczyć im, że zrobiła je dopiero po urodzeniu dzieci.

Nos w ciąży puchnie i jest to normalne

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy kobiet, które przyznawały, że Kyra swoim zestawieniem skutecznie zniechęciła je do posiadania dzieci.

- Jestem przerażona. Mój nos już i tak jest duży.

- Ciążowy nos jest głównym powodem, dla którego nie zachodzę w ciążę. Jestem dumna z tego, że mam mały nos – pisały.

Jedna z obserwatorek zażartowała, że ktoś powinien zrobić specjalny filtr do zdjęć, który będzie pokazywał, jak zmieni się twarz w ciąży. To jej zdaniem pozwoliłoby ocenić ewentualne ryzyko.

Wśród komentarzy było także mnóstwo takich, w których mamy opowiadały o własnych doświadczeniach z opuchniętym, ciążowym nosem. Setki kobiet przyznało, że im też się to przytrafiło. Na pocieszenie można tylko dodać, że przykład Kyri pokazuje, że z czasem wszystko wraca do swoich normalnych rozmiarów.

Przeczytaj także: Doceń swoje ciało w ciąży - jak zaakceptować zmiany w wyglądzie?