Jest bezrobotną mamą i doradza innym jak przetrwać kryzys finansowy. "To takie prawdziwe"

2023-03-14 13:15

Coraz wyższe ceny w sklepach zmuszają wielu rodziców do oszczędzania. W przypadku, gdy tylko jeden z nich pracuje, nietrudno o problemy finansowe. Sam jest bezrobotną mamą, która dzieli się swoimi patentami na oszczędzanie i doradza innym, jak przetrwać kryzys finansowy.

Bezrobotna mama
Autor: TikTok/@shawtgal49 Jest bezrobotną mamą i doradza innym jak przetrwać kryzys finansowy. "To takie prawdziwe”

Po urodzeniu dziecka Sam zdecydowała, że nie wraca do pracy. Chciała zająć się córeczką i być mamą na pełen etat. W dobie coraz wyższych cen i wydatków, które ponoszą młodzi rodzice każdego dnia, musiała znaleźć sposób na oszczędzanie.

Na swoim profilu na TikToku @shawtgal49 zdradziła, jak młode mamy mogą sobie poradzić, gdy mają problemy finansowe.

Zobacz także: Zamiana ról? Coraz więcej mężczyzn zostaje ojcami na pełen etat

Rozwój dziecka w 1. roku życia

Zdrowa żywność za darmo

Sam na jednym z nagrań tłumaczy, że nie zamierza na razie podjąć żadnej pracy. W związku z tym musi szukać rozwiązań, które ograniczą wydatki. Jak sama przyznała, chcąc spędzać czas poza domem, musi wybierać atrakcje, które są za darmo lub prawie za darmo.

Ostatnio postanowiła ubrać dziecko i wybrać się z nim na targ rolniczy po darmowe próbki produktów. Z półki bierze przecier jabłkowy i kilka sztuk jabłek. Omija alejki z pączkami, miodem i drogimi produktami, co jak podkreśla, często wychodzi jej i całej rodzinie na dobre.

Umaluj się i wyjdź z domu, nawet jeśli nie masz pieniędzy. To będzie dla ciebie dobre

- wyjaśnia na nagraniu.

Oszczędzanie na każdym kroku

Sam wyjaśnia, że wraz z mężem zdecydowała wieść proste życie. Nie ukrywa, że sklepy z rzeczami z drugiej ręki są dla niej wybawieniem. Za grosze może ubrać swoje dziecko i kupić to, czego akurat potrzebuje.

Na jednym z nagrań pokazała, że znalazła koszyczek wielkanocny w przeliczeniu za około 9 zł, kolorową matę dla niemowląt za około 22 zł, książeczkę z króliczkiem za 6,50 zł oraz ubranka za około 5 zł za sztukę. Łącznie wydała około 110 zł.

W ulubionym sklepie może wyposażyć się w zasadzie we wszystko. W ubrania dla całej rodziny, wózki, zabawki, książeczki i wiele innych.

Atrakcje z dzieckiem za darmo

Sam przyznaje, że szukając atrakcji dla dziecka, szuka możliwości, aby skorzystać z nich za darmo. Przestronna publiczna biblioteka w jej mieście raz w tygodniu oferuje spotkania dla maluchów, w trakcie których opowiadane są bajki. Niekiedy ona i jej córeczka są jedynymi zainteresowanymi, ale ostatnio na spotkaniu była aż dziesiątka dzieci.

Czytaj także: Nawet 3-latka można uczyć oszczędności i poszanowania pieniędzy. Zobacz jak to robić, bo warto

Inflacja szaleje, wyprawka dla dziecka coraz droższa. Zobacz, na czym da się oszczędzić pieniądze

„To takie prawdziwe”

Wśród licznych komentarzy widzimy, że wiele osób jest pod wrażeniem zaradności Sam. Chwalą ją za to, że w końcu ktoś się odważył pokazać prawdziwe życie.

„Tak! To takie prawdziwe” – przyznaje jedna z internautek.

„Mamo, świetnie sobie radzisz! Jest ciężko. Tak ciężko. Ale twoja perspektywa, siła i wybór, aby pozostać aktywną i rozsądną, będzie służyć tobie i twojej rodzinie!” – zachwala kolejna.

„To jest takie wspaniałe. Jesteś jedną z pierwszych mam, z którymi tak dobrze się rozumiem” – podkreśla następna.