Nawet 3-latka można uczyć oszczędności i poszanowania pieniędzy. Zobacz jak to robić, bo warto

2022-07-28 15:01

Oszczędzać powinien umieć każdy z nas, zwłaszcza teraz w okresie silnej inflacji. Ale prawda jest taka, że czasem na taką naukę jest już za późno: pewne nawyki trudno zmienić w dorosłym życiu. Dlatego poszanowania pieniądza warto uczyć się od małego. Jak uczyć oszczędzania 4- czy 5-latka?

Nawet 3-latka można uczyć oszczędności i poszanowania pieniędzy. Zobacz jak to zrobić, bo warto
Autor: Getty images Zobacz jak to zrobić, bo warto

Oszczędzanie pieniędzy jest jednym z najważniejszych sposobów na budowanie majątku i bezpieczeństwo finansowe. Nie każdy z nas potrafi to robić, jednak wielu z nas uczy się tego każdego dnia, zwłaszcza w sytuacjach, gdy konto jest puste, a do końca miesiąca zostało jeszcze parę dni.

Aby oszczędzanie nie było równoznaczne z zaciskaniem pasa, warto uczyć dzieci oszczędzania pieniędzy i ich poszanowania od małego. Nawet kilkulatek może nauczyć się wartości pieniądza i zdobyć wiedzę na ten temat. Jak to zrobić? Oto kilka prostych metod dopasowanych do wieku dziecka.  

Czytaj również: Kieszonkowe – ile powinno wynosić i od jakiego wieku dawać dziecku kieszonkowe

Płacisz dziecku za pozmywanie lub odkurzenie pokoju? Psychologowie mają zdanie na ten temat

Dramat milionów Polaków. Co z oszczędnościami w bankach?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza