Jest dopiero w 22. tygodniu ciąży, a jej brzuch już jest ogromny. "Jestem przerażona"

2023-03-20 13:11

Kobieta, spodziewająca się trzeciego dziecka, opublikowała na TikToku film, na którym pokazała swój ciążowy brzuszek. Martwi się, że choć znajduje się dopiero na półmetku, to brzuch jest już bardzo duży.

Ciążowy brzuch
Autor: GettyImages / TikTok Georgia Coady Od czego zależy wielkość ciążowego brzucha?

Georgia Coady ma dwoje dzieci. Kobieta spodziewa się trzeciego potomka i właśnie jest w 22. tygodniu ciąży. Pomimo, że to dopiero półmetek, mama martwi się, że jej brzuch jest dużo większy niż w poprzednich ciążach.

Opublikowała na TikToku film, w którym przyznała, że choć daleko jej do oceniania innych po rozmiarach brzucha, to ma świadomość, że jej jest naprawdę duży. "Jestem w 22 tygodniu ciąży i mam ogromny brzuszek. Nie mogę już urosnąć, prawda? Jestem przerażona" - powiedziała w filmie.

Obracanie dziecka w brzuchu

"Wyglądam, jak w dniu terminu porodu"

Georgia zdecydowała się również podnieść bluzkę i pokazać, jak wygląda jej ciążowy brzuch. Rzeczywiście, jest on dość spory, ale nie jest to wcale zaskakujące, jeśli weźmiemy pod uwagę, że kobieta spodziewa się trzeciego dziecka. W każdej kolejnej ciąży brzuch może rosnąć szybciej niż u pierworódek, ponieważ mięśnie brzucha są już mocniej rozciągnięte.

"W ciąży zawsze szybko rosłam, ale teraz jestem tak duża jak w pierwszej ciąży pod koniec terminu" - powiedziała mama. Kobieta obawia się, jak będzie wyglądał jej brzuch w 9. miesiącu ciąży.

Internauci komentują

Film wywołał lawinę komentarzy. Inne mamy pisały, jak duże są ich brzuchy i podnosiły Georgię na duchu. Większość zwracała uwagę na to, że nie ma czym się martwić.

"Jestem w 23. tygodniu z moim pierwszym dzieckiem i wyglądam na pełny termin dla większości ludzi, których znam. Po prostu noszę większe dziecko" - napisała jedna z nich.

"32 tydzień i powiedziano mi, że wyglądam na małą. Jestem taka zazdrosna o twój brzuszek!" - napisała inna.

Od czego zależy wielkość brzucha w ciąży?

Warto pamiętać, że zarówno wielkość, jak i kształt brzucha w ciąży, zależą od indywidualnych uwarunkowań każdej kobiety. Wpływa na to nie tylko sylwetka i położenie macicy, ale również predyspozycje genetyczne, siła mięśni brzucha, sposób odżywiania, a także aktywność fizyczna. Nie zawsze jest tak, że duży brzuch musi oznaczać, że płód jest większy niż powinien. Czasem mama ma dużo wód płodowych, co wpływa na wielkość brzucha.

Jeśli lekarz nie widzi żadnych nieprawidłowości, nie należy martwić się tym, czy nasz brzuch rośnie zbyt szybko ani tym, jaki ma kształt. Może on być bardziej "rozlany", może być okrągły jak piłka lub nawet spiczasty. Najważniejsze jest, by maluch rozwijał się prawidłowo.