Już niedługo w Polsce powstanie Dolina Muminków!

2019-11-28 11:54

W Borowicach niedaleko Jeleniej Góry niebawem powstanie Dolina Muminków. To będzie trzecie takie miejsce na świecie. Dolina przesympatycznych stworków będzie sąsiadowała z Lapońską Wioską Kalevala.

Muminki
Autor: iveta_eti /Instagram

Już niedługo miłośnicy Muminków będą mogli chociaż na chwile przenieść się do bajkowego świata przesympatycznych trolli. Polska będzie trzecim miejscem na świecie, obok Finlandii i Japonii, w którym powstanie wioska Muminków. 

Magiczna Dolina zostanie otwarta w miejscowości Borowice niedaleko Jeleniej Góry. Dlaczego tam? Dlatego, że jest to miejsce już od dawna kojarzone z Finlandią za sprawą Lapońskiej Wioski Kalavala, która jest miejscem zarówno turystycznym jak i edukacyjnym. W Kalevali funkcjonuje m.in. szkoła fińska, w której odbywają się jednodniowe zajęcia dla zorganizowanych grup szkolnych. Oczywiście zajęcia prowadzone są metodami fińskich nauczycieli.

Jak informują na Instagramie przedstawiciele Kalavali, na otwarcie Doliny Muminków będziemy musieli poczekać prawdopodobnie do końca 2021 roku.

Dla miłośników Muminka, Włóczykija, Małej Mi i całej muminkowej rodziny mamy kolejna dobrą wiadomość - prawdopodobnie w muminkowych domkach będzie można zarówno pobawić się, poznać historię bajkowych stworków, a także spędzić noc! Jednak pamiętajcie, aby nie wychodzić nocą z muminkowego domku i zgasić wcześnie wszystkie światła! Dolinę Muminków często odwiedza przerażająca Buka!