Pokazał, co robią dzieci na weselach. "Właśnie dlatego się ich nie zaprasza"

2023-04-07 14:03

Obecność dzieci na weselu to od zawsze kontrowersyjny temat. Jedni uważają, że to nie jest okazja dla maluchów i tylko się nudzą przeszkadzając dorosłym w zabawie. Inni wprost przeciwnie twierdzą, że dzieci na przyjęciach weselnych są urocze i zapraszają je do noszenia obrączek, czy sypania kwiatków. Nic więc dziwnego, że wideo tego kamerzysty wywołało niemałą dyskusję.

dzieci na weselach
Autor: Getty Images Czy dzieci na weselu to dobry pomysł?

Co do obecności dzieci na weselach, zdania są podzielone nawet wśród samych rodziców. Jedni wolą zostawić maluchy w towarzystwie dziadków czy innych członków rodziny, by móc w spokoju bawić się i tańczyć. Inni, zwłaszcza ci, którzy nie mają z kim zostawić dzieci, czują się urażeni, jeśli ich pociechy nie są wymienione w zaproszeniu. 

Dowiedz się: "Nie możemy zabrać dzieci na wesele, bo... para młoda sobie tego nie życzy"

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec

Przeczytaj: Sylwia Przybysz wyprawiła bajeczne wesele z mnóstwem atrakcji dla dzieci. „Goście nie wierzyli”

O ile twierdzenie, że dzieci na weselu będą przeszkadzać może być odebrane jako dyskryminacja, o tyle jest sporo racjonalnych argumentów przeciwko ich obecności na tego typu imprezach rodzinnych. Dorośli mają się tam bawić - tańczyć, a także w większości kultur na całym świecie - pić alkohol. Dzieci nie są więc do końca bezpieczne. W tłumie gości, ciężko ich upilnować, a ktoś niechcący mógłby na nie wpaść i zrobić im krzywdę.

Wideo tego kamerzysty ślubnego dowodzi, że nawet jeśli dzieci dobrze się bawią na weselu, to mogą niechcący zniszczyć zabawę samych państwa młodych. Mężczyzna, który wrzucił na TikToka nagranie z jednego z wesel przyłapał dzieci na podjadaniu niepokrojonego jeszcze tortu palcami. Trójka maluchów bawiła się świetnie, a wokoło nie było nikogo z dorosłych, który mógłby przeszkodzić im w niszczeniu tego weselnego symbolu pierwszego dania, które świeżo upieczeni małżonkowie wspólnie rozdają swoim gościom.

Część internautów była oburzona zachowaniem maluchów i... kamerzysty.

- Właśnie dlatego nie zaprasza się dzieci - skomentował jeden z użytkowników TikToka.

- Serio rodzice powinni pilnować swoich dzieci, albo ich nie zabierać - oburzył się ktoś inny. 

- I kamerzysta na to patrzył i ich nie powstrzymał? - dodała jedna z internautek.

Byli jednak i tacy, którzy filmikiem się zachwycili i całą sytuację uznali za zabawną dobrą wróżbę.

- Dla państwa młodych to rodzaj błogosławieństwa - skomentowała jedna z mam z TikToka.

- To na szczęście. Smacznego maluchy - napisał ktoś inny.

- Po prostu za długo czekali z krojeniem tego tortu i nie wytrzymały - dodał z rozbawieniem jeszcze jeden użytkownik TikToka. 

Sprawdź: "I wy się dziwicie, że ludzie nie chcą dzieci na weselu...". Incydent, który zepsuł wielkie wejście