Komunijne prezenty w sklepiku ojca Rydzyka. Znamy ceny i co ważne wszystko już „poświęcone”

2024-05-07 14:15

Za nami pierwszy weekend maja, a więc i pierwsze komunie. Potrwają one jeszcze do czerwca, więc wciąż wiele osób stoi przed wyborem prezentu komunijnego. W ich poszukiwaniu przeglądamy sklepik ojca Rydzyka. A tam gry biblijne o czasach Chrystusa i „bogate” różańce ze szkła weneckiego...

Przeglądamy prezenty komunijne od ojca Rydzyka
Autor: Getty Images/ Facebook screenshot Radio Maryja Przeglądamy prezenty komunijne od ojca Rydzyka

Elektryczne hulajnogi, quady, konsole do gier... To rodzaje prezentów komunijnych, które komentują wszyscy. Szaleństwo komunijne trwa od lat. Goście prześcigają się w coraz to droższych prezentach, a rodzice dzieci komunijnych w organizacji wystawnych przyjęć. Nie zależnie, jak oceniać takie zapędy, nie da rady nie zgodzić się, że pierwsza komunia święta to przede wszystkim wydarzenie duchowe. Właśnie dlatego, zwłaszcza dziadkowie czy rodzice chrzestni do swoich prezentów dla dzieci dołączają pamiątki rzeczywiście związane z wiarą. Dzieci dostają od nich różańce, święte obrazki.

My tymczasem w poszukiwaniu "inspiracji" do prezentów komunijnych zaglądamy do sklepiku ojca Tadeusza Rydzyka. A tam... Gry, puzzle, a nawet religijne bransoletki.

Dowiedz się: Tradycyjne prezenty na komunię. Wybieramy ponadczasowy prezent komunijny

Prezenty komunijne - Plac Zabaw odc. 9

Prezenty komunijne od ojca Rydzyka

Fundacja Lux Veritatis założona w 1998 roku przez ojca Tadeusza Rydzyka to między innymi słynne Radio Maryja, Telewizja Trwam, ale też księgarnia połączona ze sklepikiem z dewocjonaliami. Jak się okazuje sklepik ten pełen jest propozycji prezentów komunijnych. 

Mimo kontrowersji, jakie wzbudza sama fundacja, trzeba przyznać, że ceny upominków nie zwalają z nóg. Tańsze Biblie dla dzieci kupimy już od 29 zł, różańce od 15 zł... Są też jednak propozycje znacznie bardziej "bogate". Wśród wystawionych produktów znajdziemy srebrne rożańce z naturalnymi kamieniami, w cenie około 200 zł, czy Biblie zapakowane w pamiątkowe, komunijne pudełka za 150 zł. 

Ojciec Rydzyk z ukłonem w kierunku dzieci i młodzieży

Księgarnia Lux Veritatis ma też w swoich zbiorach sporo gier i zabaw religijnych dla dzieci. Znajdziecie tu karty do memory "Zapamiętaj świętych" za 28 zł, grę edukacyjną "Śladami Jezusa" za 59 zł, czy puzzle "Twój Anioł Stróż" za 29 zł. 

Młodzieży spodobają się z kolei bransoletki do złudzenia przypominające te modne, wykonane z naturalnych kamieni, które w wersji religijnej mają jedynie 10 koralików stanowiących dziesiątkę różańca. Taka bransoletka wykonana z naturalnego agatu to koszt 60 zł. 

Co powiecie na takie pomysły prezentów komunijnych? To dobry pomysł?

Zobacz: "Poszłam na komunię chrześnicy. Wódka na przyjęciu lała się strumieniem"

Sonda
Co podarować dziecku na komunię?