Tradycyjne prezenty na komunię. Wybieramy ponadczasowy prezent komunijny

2022-05-09 14:30

Jakie wybrać prezenty na komunię? Tradycyjne prezenty na komunię podkreślają duchowy wymiar uroczystości, nawiązują do obrzędów religijnych, mają wartość intelektualną lub ponadczasową. Czy wiesz, jaki tradycyjny prezent na komunię warto podarować dziecku?

Tradycyjne prezenty na komunię.
Autor: Getty images Wybieramy ponadczasowy prezent komunijny

Prezent na pierwszą komunię świętą powinien podkreślać istotę tej uroczystości. Dla dzieci wychowywanych w rodzinach katolickich to ważne wydarzenie: w tym dniu dzieci po raz pierwszy przyjmują sakrament Eucharystii. Od tej chwili będą mogły w pełni uczestniczyć we mszy świętej. Dlatego warto wybrać tradycyjny prezent na komunię świętą, który będzie miał charakter religijny lub ponadczasowy.

Spis treści

  1. Dlaczego warto wybierać tradycyjne prezenty komunijne?
  2. Tradycyjny prezent na komunię - biżuteria
  3. Tradycyjny prezent na komunię – zegarek
  4. Tradycyjny prezent na komunię – książka o tematyce religijnej
  5. Pamiątki z dzieciństwa
  6. Pakowanie prezentów

Dlaczego warto wybierać tradycyjne prezenty komunijne?

Tradycyjne prezenty na komunię są zwykle tańsze niż inne. Ich zaletą jest nie wysoka cena, ale wymiar religijnym, podkreślający okazję, dla której kupujemy prezent. Dla osób, np. chrzestnych, które chcą podkreślić duchowy wymiar uroczystości, tradycyjny prezent w postaci Pisma Świętego czy medalika jest najlepszym rozwiązaniem.

Możemy oczywiście, podarować jakiś modny elektroniczny gadżet, typu tablet, smartfon lub konsola do gier. Takie modne prezenty na komunie to gwarancja, że dziecko na pewno się ucieszy.

Ale pamiętajmy, że ten super drogi, supernowoczesny sprzęt za rok, może dwa będzie już zdecydowanie pasee, a za kilka lat będzie się nadawał jedynie do utylizacji. A przecież chcielibyśmy, żeby prezent na komunię miał wymiar ponadczasowy, żeby cieszył stale i by dla dziecka był czymś naprawdę wartościowym. Dlatego możemy zdecydować się na bardziej tradycyjny prezent na komunię.

Zobacz także: Zaproszenia na komunię - gotowe wzory

Prezenty na komunię dla chłopca: TOP 10 prezentów komunijnych

Prezenty na komunię dla dziewczynki: top 10 prezentów komunijnych

Tradycyjny prezent na komunię - biżuteria

Gustowny złoty łańcuszek będzie świetnym prezentem na komunię zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca. Możemy do niego dobrać wisiorek z motywem religijnym (np. krzyżyk lub medalik z wizerunkiem Matki Boskiej) lub zupełnie neutralnym (np. serduszko).

Prezenty na komunię dla dziewczynki ze złota to także kolczyki, pierścionek lub bransoletka. Biżuteria ma zawsze wymiar ponadczasowy i stanowi cenną pamiątkę na lata, więc warto w nią zainwestować i podarować jako prezent na komunię.

Ile dać dziecku na komunię? WIDEO

Ile dać dziecku na komunię?

Tradycyjny prezent na komunię – zegarek

Zegarek jeszcze 20-30 lat temu był niemal obowiązkowym prezentem komunijnym. Dzieci najbardziej cieszyły się, gdy był elektroniczny, miał budzik i stoper. Dziś zegarek uważany jest za tradycyjny prezent na komunię.

Jeśli zamierzamy podarować dziecku właśnie zegarek, pamiętajmy, że powinien on być elegancki i szykowny. I oczywiście dopasowany do płci dziecka. Może być na bransoletce lub skórzanym pasku. Najlepiej by miał dodatkowe zabezpieczenia, typu wodoszczelność, odporność na zachlapania i funkcje, np. by świecił w ciemnościach, miał GPS itp.

Tradycyjny prezent na komunię – książka o tematyce religijnej

Pierwsza komunia powinna być przeżyciem przede wszystkim religijnym, dlatego dobrym pomysłem jest podarowanie dziecku na komunię książki o takiej tematyce. Propozycją prezentu komunijnego, który będzie ładną pamiątką, może być pięknie wydana Biblia, opracowanie biblijne lub album, np. przewodnik po Ziemi Świętej.

Prezenty na komunię o charakterze religijnym pozostaną trwałą i znaczącą pamiątką Pierwszej Komunii Świętej i dadzą dziecku do zrozumienia, że to wydarzenie jest nie tylko imprezą rodzinną, ale również przeżyciem duchowym.

Czytaj również: Co oznacza przystąpienie do pierwszej komunii? Nie zapomnij o istocie tego wydarzenia

Dekoracje komunijne na stół: jak przyozdobić stół na przyjęcie komunijne?

miesięcznik "M jak mama"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza