Popularne mleko modyfikowane znika ze sprzedaży. Podpowiadamy zamienniki

2022-07-20 9:24

Znane i często wybierane przez mamy specjalistyczne hipoalergiczne mleko następne znika z aptecznych półek. Producent poinformował, że po wyprzedaniu aktualnych zapasów, nie są planowane kolejne dostawy mleka. W swoim asortymencie ma jednak podobne produkty, o zbliżonym składzie. Jakie?

Do kiedy dziecko powinno pić mleko modyfikowane?
Autor: Getty images Do kiedy dziecko powinno pić mleko modyfikowane?

Bebiko Extra Care HA 2 Specjalistyczne hipoalergiczne mleko następne powyżej 6. miesiąca życia marki Nutricia znika z rynku. Poinformował o tym portal zajmujący się dostępnością leków.

Czytaj również: Uczulenie na mleko: co robić, gdy niemowlę ma alergię na mleko? [6 porad]

W aptekach brakuje tego mleka dla niemowląt. Wiemy, co się dzieje i kiedy preparat trafi na półki

Mleko hipoalergiczne znika z półek

"Z firmy Nutricia mamy informację, iż Bebiko HA 2 dobry apetyt ma być dostępne na rynku tylko do wyczerpania aktualnych zapasów" - czytamy na gdziepolek.pl. Ta sama informacja widnieje przy mleku Bebiko HA 1 dobry apetyt.

Mleko modyfikowane HA, czyli mieszanka hipoalergiczna to preparat przeznaczony dla niemowląt z ryzykiem wystąpienia alergii pokarmowej (jeśli np. któreś z rodziców lub rodzeństwo miało taką alergię). 

Mleko hipoalergiczne zawiera rozbite cząstki białek mleka krowiego, co zmniejsza ryzyko alergii. Ale hydroliza ta nie jest całkowita, dlatego mleka hipoalergiczne nie nadają się do karmienia dzieci ze zdiagnozowaną alergią na białko mleka krowiego.

Jaki zamiennik? Producent podpowiada

Jak podaje producent, firma ma w swojej ofercie mleko, które może zastąpić wycofywany produkt. Podkreśla jednak, że przed zmianą mleka na inne rodzice powinni skonsultować się z lekarzem dziecka, zwłaszcza, jeżeli rodzic wybrał Bebiko HA 2 ze względu na ryzyko rozwoju alergii u dziecka.

  • Jeśli rodzic szuka delikatnej i dobrze tolerowanej formuły, zachęca do wypróbowania Bebiko PRO+ 2. To mleko, które powstało z wykorzystaniem procesu LACTOFIDUS, który został opracowany przez ekspertów z myślą o wsparciu w łagodzeniu typowych niewielkich dolegliwości trawiennych małych brzuszków.
  • Jeśli rodzic zastanawia się nad podawaniem dziecku produktu zawierającego zhydrolizowane białko, producent zachęca do konsultacji z pediatrą. Lekarz najlepiej zna potrzeby niemowlęcia, dlatego na pewno pomoże wybrać odpowiedni produkt, który będzie odpowiadał wymaganiom młodego organizmu i będzie wspierał prawidłowy rozwój maluszka, np. Bebiko Comfort, które oprócz zhydrolizowanego białka i oligosacharydów GOS/FOS zawiera obniżoną zawartość laktozy, co zmniejsza uczucie dyskomfortu. Jest to produkt stworzony z myślą o niemowlętach z kolkami i zaparciami, który należy do kategorii żywności specjalnego przeznaczenia medycznego, dlatego należy go stosować pod nadzorem lekarza.
Mleko kobiece a mleko modyfikowane