W aptekach brakuje tego mleka dla niemowląt. Wiemy, co się dzieje i kiedy preparat trafi na półki

2022-07-12 11:57

Popularne mleko dla niemowląt Nutramigen 1 LGG Complete zniknął z aptek. Nutramigen to hipoalergiczny preparat mleko zastępczy, którym karmione są maluszki z nietolerancją laktozy. Co się dzieje i kiedy mleko trafi znów do aptek?

mleko modyfikowane
Autor: Getty Images Dramatyczne braki mleka modyfikowanego w Stanach Zjednoczonych.

Od prawie miesiąca rodzice zgłaszają brak mleka Nutramigen 1 LGG Complete w aptekach. To poważny problem, ponieważ Nutramigen to preparat mlekozastępczy, który zapisywany jest na receptę dzieciom z problemami alergicznymi.

To nie zwyczajne mleko modyfikowane, które można zastąpić innym, lecz hipoalergiczna mieszanka o wysokim stopniu hydrolizy na bazie kazeiny do stosowania w diecie u dzieci z alergią na białko mleka krowiego od urodzenia. Dla niemowląt z alergia, to jedyne pożywienie.

Dlaczego nie ma Nutramigenu?

Wchodząc na stronty internetowe aptek, pojawia się informacja o braku produktu w sklepach, a nawet w magazynach. Co sięe dzieje?

Popularny serwis informujący o dostępności leków w aptekach poinformował, że przyczyną braku mleka Nutramigen były problemy z transportem.

"Otrzymaliśmy informację od producenta, iż nadal trwa odprawa celna. Producent zapewnia, iż robi wszystko, aby przyspieszyć formalności. Nie wiadomo natomiast, kiedy mleko trafi do obrotu, dlatego zalecany jest kontakt z pediatrą i czasowe zastąpienie mleka Nutramigen innym produktem" - czytamy na stronie www.gdziepolek.pl.

Sytuacja się stabilizuje

Ostatnie informacje są takie, że preparat powoli pojawia się w magazynach. Zdaniem producenta, sytuacja powoli się normuje i kolejne partie produktu trafią do hurtowni w połowie lipca br. Oznacza to też, że pojawią się w aptekach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza