Ksiądz w kilka sekund wyjaśnił rodziców chrzestnych. Internauci dzielą się doświadczeniami

2024-04-18 9:04

Ksiądz Sebastian Picur zdobył sporą popularność na platformie TikTok. Niedawno w jednym ze swoich filmików odniósł się do zachowania rodziców chrzestnych. Nie musiał nawet dużo mówić. Wielu internautów pod nagraniem podzieliło się swoimi doświadczeniami.

Ksiądz w kilka sekund wyjaśnił rodziców chrzestnych. Internauci dzielą się doświadczeniami
Autor: fot. Getty Images/ TikTok/@ks.sebastianpicur Ksiądz w kilka sekund wyjaśnił rodziców chrzestnych. Internauci dzielą się doświadczeniami

Ksiądz o rodzicach chrzestnych. Nie zostawił nawet suchej nitki

Ksiądz Sebastian Picur z Podkarpacia zyskał ogromną popularność w mediach społecznościowych. Duchowny pełni obowiązki w krośnieńskiej parafii, jest bardzo aktywny na swoim profilu. Jego nagrania cieszą się sporym odzewem ze strony internautów i bardzo często są powodem do dyskusji. W komentarzach nie brakuje osób, które zgadzają się ze zdaniem księdza, jak i tych, którzy uważają całkowicie inaczej. W jednym ze swoich najnowszych nagrań duszpasterz postanowił odnieść się do rodziców chrzestnych. W nagraniu w szczególności zwrócił uwagę na jedno zachowanie niektórych z nich.

W filmiku nawiązał do tego, że część z rodziców chrzestnych niedługo po uroczystości chrztu znika z życia dziecka i całkowicie przestaje się nim interesować. W dzisiejszych czasach często w końcu obserwuje się, że niektórzy z nich obsypują dziecko na początku drogimi prezentami, by zaraz zniknąć z ich życia. Ksiądz Sebastian Picur nie musiał nawet nic mówić. W symboliczny sposób pokazał, takie zachowanie. W nagraniu pstryka palcami i nagle znika z ekranu, czym odwzorowuje zachowania niektórych z rodziców chrzestnych. Jak podkreślił w swoim nagraniu:

Chrzestny ma pomagać ochrzczonemu wzrastać w wierze i miłości do Jezusa

W komentarzach szybko pojawiły się głosy opowiadające o swoich doświadczeniach.

Wieczorny Express - Ksiądz Kazimierz Sowa

Internauci dzielą się doświadczeniami. Pod nagraniem sporo pytań

W komentarzach pod nagraniem znajdziemy wiele głosów internautów, którzy podzielili się własnymi doświadczeniami w podobnym temacie. Nie ciężko zauważyć, że wiele osób ma podobne przeżycia jeśli chodzi o rodziców chrzestnych, którzy po chrzcie, czy komunii całkowicie zniknęli z ich życia. W komentarzach można przeczytać na przykład:

Nasz chrzestny tak zrobił, mimo że staraliśmy się wybrać mężczyznę odpowiedzialnego, żyjącego wiarą, to mimo wszystko od chrztu ani razu nawet nie zadzwonił

Wiele rodziców podkreślało, że obecność obojga rodziców chrzestnych jest niezwykle ważna w życiu dziecka. Warto pamiętać, że jeśli jednego z nich nie ma i nie interesują się życiem dziecka, to większa odpowiedzialność spada na drugiego z rodziców.

No jednego widziałam dwa razy raz na chrzcie (nie pamiętam) i na komunii

Wiele osób pod nagraniem również zastanawia się, czy jest możliwość zmiany chrzestnych. Całkiem sporo osób opowiedziało o tym, że miało podobną sytuację i zastanawiają się, czy można ich później wymienić na kogoś innego. Niektórzy pytali się również, czy jest możliwość wycofania się z roli rodzica chrzestnego na podstawie na przykład oświadczenia woli.