Lara Gessler wyjaśniła, co się dzieje ze zdrowiem jej córki. Chodzi o stawy 2-letniej Neny

2023-01-16 12:59

Jak każda znana mama, Lara Gessler także boryka się z ciągłym ocenianiem przez internautów. Każde słowo, które powie, czy zdjęcie, które wrzuci może pobudzić dyskusję na temat jej macierzyństwa, czy chociażby zdrowia jej dzieci. Tym razem padło na to drugie. Co jest nie tak ze stawami jej córki, 2-letniej Neny?

Lara Gessler z córką Neną
Autor: Instagram/ @lara_gessler Lara Gessler tłumaczy specyficzną przypadłość Neny.

Lara, córka znanej z licznych programów telewizyjnych restauratorki - Magdy Gessler, od zawsze obraca się w celebryckim świecie. Wielką popularność przynoszą jej też media społecznościowe, gdzie dzieli się swoim nietuzinkowym stylem, gustem do wnętrz, kulinariami i macierzyństwem. To ostatnie, zdecydowanie jest w centrum zainteresowania jej obserwatorów na Instagramie. 

Ostatnio internautów zaniepokoił stan stawów jej córki. Okazuje się, że ich spostrzeżenia były prawidłowe, a dziewczynka jest już od jakiegoś czasu pod okiem specjalistów. 

Przeczytaj: Lara Gessler je w ciąży sushi z surową rybą? Tłumaczy, kiedy można tak robić

Magda Gessler: Wnuczka odziedziczyła temperament po mnie!

Przeczytaj: Synek Lary Gessler wylądował w szpitalu: "zaraził się RSV". To dziś los wielu rodzin

Nieprawidłowe siedzenie przy zabawie jednak dozwolone

Jedno ze zdjęć, które Lara pokazała na swoim Instastories, szczególnie zaniepokoiło internautów. Widać na nim, jak 2-letnia córeczka gwiazdy bawi się, siedząc na podłodze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że układa ona nóżki w kształt litery "W". Po fali wiadomości prywatnych, restauratorka postanowiła odpowiedzieć zatroskanym publicznie.

- Kochani, wszystkich troskliwych, którzy do mnie piszą, uspakajam. Nena ma nadgibkość i spokojnie może siedzieć w literę "W". Przedyskutowane z lekarzem - poinformowała w jednym z InstaStories.

Czym jest nadgibkość stawów?

Lekarze stwierdzają nadgibkość, gdy zakres ruchomości stawów jest większy niż wartości uznane za prawidłowe. Stawy wówczas potrafią się wyginać bardziej niż u większości osób, lub przeciwnie - nadmiernie się prostować. Pacjentom z takim stanem lekarze zalecają wzmacnianie tkanki mięśniowej, która pomoże amortyzować stawy i zabezpieczać je przed przeciążeniem.

Lara Gessler Instagram
Autor: Instagram/ @lara_gessler Lara Gessler Instagram

Rodzina restauratorów

Lara Gessler kontunuuje tradycje kulinarne swojej rodziny. Wraz z mamą, znaną restauratorką Magdą Gessler prowadzi cukiernię i restaurację "Słodki słony", jest też autorką książek kulinarnych i pracowni kulinarnej z kursami gotowania i wydarzeniami integracyjnymi. Celebrytka ma 33 lata. Ze swoim drugim mężem, Piotrem Szelągiem ma dwoje dzieci - 2-letnią Nenę i 6-miesięcznego Bernarda.