Lewandowscy kupili córkom psa, ale... Jest pewien problem

2022-03-22 9:19

Lewandowscy kupili dziewczynkom pieska. Śliczna Bella to prawdopodobnie szczeniak rasy cavapoo. I tu zaczyna się problem...

Lewandowscy kupili córkom psa, ale...
Autor: instagram/@annalewandowskahpba Lewandowscy kupili córkom psa, ale...

Ania Lewandowska pokazała na Instagramie zdjęcie uroczego pieska. Jak napisała, to nowy członek rodziny o imieniu Bella. Szczeniak jest rzeczywiście piękny - to brązowa, kudłata suczka, która na pewno będzie kochana i rozpieszczana przez Klarę oraz Laurę. Niestety, na celebrytkę znów wylała się fala krytyki. Czy słuszna?

Czym jest cavapoo?

Zdaniem niektórych internautów obserwujących profil Anny Lewandowskiej, jej pies to popularny obecnie Cavapoo. Rasa ta jest krzyżówką cavaliera z pudlem, a krzyżowanie ras, zdaniem fachowców, jest zła praktyką. Mieszanie ras prowadzi do powstania hybryd, które być może są piękne, ale jednocześnie są obarczone ryzykiem występowania wad genetycznych. 

Krzyżówki ras cierpią więc często na różnego rodzaju dolegliwości - najbardziej typowy przykład to uzyskanie na skutek krzyżówki psów o krótkim pysku, co w efekcie utrudnia tym zwierzętom prawidłowe oddychanie. Ale wad tego rodzaju w hybrydach jest więcej - to problemy z kręgosłupem czy wzrokiem.  

Hybrydy, czyli krzyżówki ras tworzone są zwykle w tzw. pseudohodowlach - żaden prawdziwy hodowca psów nie podjąłby się manipulacji genami. Pseudohodowcy nie mają takich skrupułów, ponieważ liczy się dla nich zysk - szczeniak rasy takiej jak cavapoo kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. 

Pies Lewandowskich jest z pseudohodowli?

Czy Ania i Robert Lewandowscy kupili psa z pseudohodowli? Tego oczywiście nie wiemy, choć część internautów twierdzi, że tak. Być może zrobili to nieświadomie - na pewno nie mieli na celu krzywdzenie zwierzaka, a jedynie otoczenie go miłością w swoim domu.

Miejmy tylko nadzieję, że psiak będzie się zdrowo chował zdrowo i przyniesie wiele radości Klarze i Lurze. 

Czytaj również: Anna Lewandowska szczerze o pierwszej ciąży: "Poważnie chorowałam, 2 lata starałam się o dziecko..."

Uwaga pies! Jak nauczyć dziecko bezpiecznego zachowania wobec obcych zwierząt?

Lewandowska tańczy dla ruchu ciałopozytywnego