Lili Antoniak opublikowała film, który trzeba obejrzeć. Już nigdy o to nie zapytasz żadnej kobiety

2022-07-26 10:29

Czy kiedykolwiek pytałaś inną kobietę, kiedy planuje dziecko? Czy nie wypominałaś jej wieku, że już najwyższy czas? A może sama byłaś w takiej sytuacji i wiesz, co wtedy się czuje. Lila Antoniak w prosty sposób pokazała, dlaczego takie pytania mogą mocno ranić. Zobaczcie.

Lili Antoniak opublikowała film, który trzeba obejrzeć. Już nigdy o to nie zapytasz żadnej kobiety
Autor: Instagram @Zdjęcie profilowe lili.antoniak lili.antoniak Lili Antoniak opublikowała film, który trzeba obejrzeć. Już nigdy o to nie zapytasz żadnej kobiety

Lili Anotniak to Instagramerka, która zasłynęła z programu Gogglebox. Obecnie spodziewa się drugiego dziecka.

Jeden z jej filmików na Instagramie zasługuje na rozgłos. Nie każdy bowiem zdaje sobie sprawę, jak bardzo można skrzywdzić kobietę na pozór niewinnym i prostym pytaniem: To kiedy będziecie mieć dziecko?.

Jeżeli sama zmagasz się z tego rodzajami pytań, które są dla ciebie trudne i sprawiają ból, przekaż go dalej. Być może osoby, które tak robią, zrozumieją.

Zobacz także: Jak szybko zajść w ciążę? Kochać się - im częściej, tym lepiej

Decyzja o dziecku: czy kiedyś będzie odpowiedni czas na dziecko?

„Nie pytaj – bo nie znasz historii”

Jak trudne i bolesne są pytania o dziecko, gdy nie można go mieć lub wszelkie starania zawodzą, to wie tylko kobieta, która przez to przeszła.

Niekiedy rodzina i najbliżsi nie zdają sobie sprawy, jak bardzo jest to przykre, gdy na każdym spotkaniu wypomina się im, że nie planują dziecka. Być może para zdecydowała, że nie chcą mieć potomka. Nie mamy jednak nigdy pewności, czy  nie starają się od dłuższego czasu.

Lila Antoniak w swoim filmiku na Instagramie podaje przykładowe pytania, których nigdy nie należy zadawać. Nawet w żartach:

„To kiedy dzidziuś?”

„Co wy nie wiecie, jak się dzieci robi?”

„Kiedy następne?”

Własna matka również potrafi być bezwzględna, jeżeli chodzi o chęć posiadania wnucząt.

„Ile mam jeszcze czekać, żeby zostać babcią?”

Prawdziwe historie

Lili Antoniak sama podkreśla, że to chyba najbardziej wartościowy filmik, jaki nagrała. Podkreśla, jak ważne jest, aby nie pytać.

Internautki potwierdzają i same opowiadają swoje historie.

„Najprawdziwszy i najszczerszy filmik”

„O boziu. Moja historia. Robiłam testy przez 8 lat i tak to mniej więcej wyglądało.”

„Wiem coś na ten temat. Pierwsza córka zmarła po porodzie... wszyscy mówili, że za chwilę będę znowu w ciąży... nie byłam... zajęło to 5 lat... z miesiąca na miesiąc... test za testem... nic... już straciłam nadzieję... ból po stracie był ogromny do tego problem z zajściem w ciąże... aż wreszcie przyszedł ten czas i 2 kreski... dzisiaj jestem mamą cudownych łobuzów... córka 7 lat I syn 4. Kocham ich nad życie.”

„Oj jak ja to znam, te idiotyczne pytania...właśnie nie znasz historii, mam syna lat 9...drugiego dziecka nie ma i raczej nie będzie... niedługo 40-stka, szanse są znikome...”

Czytaj również: 7 wskazówek, jak najlepiej przygotować się do ciąży

Czy jesteście gotowi na dziecko?

Pytanie 1 z 16
Co robiliście wczoraj wieczorem?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza