Lubisz grać w planszówki? Ta informacja powinna cię ucieszyć

2020-09-29 9:59
Ogólnopolski Dzień Gier Planszowych
Autor: materiały prasowe/ Rebel

Cała Polska gra w planszówki! - to hasło tegorocznej, pierwszej edycji Ogólnopolskiego Dnia Planszówek. Święto, które ustanowione zostało na 10 października, warto uczcić... Oczywiście graniem! Dlaczego tradycyjne gry znowu są takie modne?

W dobie wszechobecnych gier komputerowych planszówki przeżywają obecnie swój renesans - znów modne stało się granie w tradycyjne gry z przyjaciółmi czy z dziećmi. To dobry trend - poza dostarczaniem rozrywki takie gry mają też bowiem walory edukacyjne: rozwijają wyobraźnię, ćwiczą koncentrację i uczą strategicznego myślenia.

To sposób na wartościowe spędzenie czasu z bliskimi, bez względu na wiek uczestników. Większość gier planszowych łączy pokolenia, bo mogą w nie grać jednocześnie zarówno dzieci, jak i dorośli. Takie gry wywołują nierzadko spore emocje, wyzwalają ducha współzawodnictwa i potrafią wciągnąć na długie godziny.

Miłośników planszówek przybywa, z tego powodu ustanowione zostało ich święto - Ogólnopolski Dzień Planszówek, który obchodzony będzie co roku 10 października. Tegoroczna, pierwsza edycja tego wydarzenia zostanie rozegrana pod hasłem "Cała Polska Gra w Planszówki".

W tym roku dzień ten przypada w sobotę, to więc świetna okazja do tego, żeby spotkać się z bliskimi i rozegrać rundkę... Albo dziesięć! W co grać z przyjaciółmi, a w co z dziećmi? Podpowiadamy:

Gry planszowe dla dzieci: 7 gier, w które musisz zagrać z dzieckiem

Top 10 gier planszowych wszech czasów. Ranking planszówek dla dzieci

Najlepsze gry planszowe - 21 fajnych gier planszowych nie tylko dla dzieci

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE