Ma 33 lata i wkrótce zostanie babcią. "Kiedy mi powiedziała, rozpłakałam się"

2023-11-16 11:33

W tym wieku coraz więcej kobiet dopiero planuje własne macierzyństwo. Tymczasem 33-latka wkrótce zostanie babcią. Jej 14-letnia córka spodziewa się dziecka.

W wieku 33 lat zostanie babcią
Autor: Getty images/Facebook @Kerrie Coles W wieku 33 lat zostanie babcią

Odsetek nastoletnich ciąż w Wielkiej Brytanii maleje od lat, dlatego przypadki, w których młode dziewczyny spodziewają się dziecka wiele osób dziwią i są pewnego rodzaju sensacją. Nie inaczej było w przypadku młodszej córki Kerrie Coles. Spodziewająca się dziecka dziewczyna ma zaledwie 14 lat, a jej mama 33. To oznacza, że zostanie wyjątkowo młodą babcią.

Spis treści

  1. Sama w młodym wieku została mamą
  2. "Kiedy mi powiedziała, rozpłakałam się"
  3. Córka bała się, że rozczarowała matkę
Kiedy zrobić test ciążowy?

Sama w młodym wieku została mamą

W życiu czasem bywa tak, że córki idą w ślady swoich mam, więc kiedy same przyszły na świat jako dzieci nastoletnich mam, nierzadko zdarza się, że powtarzają rodzinny scenariusz. Można powiedzieć, że w przypadku Kerrie Coles z Wielkiej Brytanii, tak właśnie było. Ona sama mamą została w wieku 16 lat.

Kobieta urodziła swoją pierwszą córkę Millie w 2007 roku, a dwa lata później na świat przyszła druga pociecha - Hollie.

"O pierwszej ciąży dowiedziałam się w tygodniu, w którym zdawałam egzaminy GCSE. Udało mi się je zdać. Miałam duże wsparcie ze strony rodziny" - powiedziała Kerrie Coles w wywiadzie dla The Mirror.

Po urodzeniu drugiej córki kobieta rozstała się z ojcem dziecka. To właśnie młodsza córka wkrótce uczyni ją babcią.

Czytaj też: Urodziła córkę w wieku 13 lat. Internauci pokochali ten duet: "Wyglądają jak siostry"

"Kiedy mi powiedziała, rozpłakałam się"

Kerrie Coles wyznała, że informacja o tym, że jej 14-letnia córka jest w ciąży kompletnie ją zaskoczyła. Była przerażona tym, co ją czeka, w końcu dobrze wiedziała, z czym wiąże się opieka nad dzieckiem, gdy samemu jest się jeszcze nastolatką.

Początkowy strach szybko ustąpił miejsca radości z oczekiwania na wnuka. Kobieta ze wzruszeniem wspomina chwilę, w której mogła towarzyszyć córce podczas badania USG. Ujrzenie maluszka na ekranie utwierdziło ją w przekonaniu o tym, że rola babci będzie w jej życiu bardzo ważna.

Podobnego zdania jest jej ciężarna córka, która nie ukrywa, że liczy na wsparcie mamy i wie, że może się od niej wiele nauczyć.

"Jestem naprawdę podekscytowana, że mogę zostać mamą (...) Czuję się komfortowo rozmawiając ze swoją mamą o wszystkim bo wiem, że może dać mi najlepszą radę" - powiedziała 14-letnia Hollie.

Dziewczyna jest obecnie w 25. tygodniu ciąży i uczęszcza do szkoły.

Czytaj też: Zaszła w ciążę, gdy miała 14 lat. Teraz pokazuje, jak zmieniło się jej życie: "Myślałam, że mama mnie znienawidzi"

Córka bała się, że rozczarowała matkę

O ciąży powiedziała mamie w lipcu tego roku. Bała się jej reakcji, czuła, że w jakiś sposób ją zawiodła. Jednak teraz już wie, że na dziecko, które ma urodzić się w lutym 2024 roku, z radością oczekuje cała rodzina.

Kobieta udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała swoją historię. Zaskoczył ją duży odzew ze strony czytelników, niekoniecznie pozytywny.

33-latka będzie jedną z najmłodszych w Wielkiej Brytanii babć. W 2018 roku babcią została londynka Kelly Healey. Jej wnuk urodził się, gdy kobieta miała 30 lat.

Czytaj też: Wczesne macierzyństwo, czyli jak zostałam mamą w wieku 16 lat

Źródło: The Mirror

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza