Zaszła w ciążę, gdy miała 14 lat. Teraz pokazuje, jak zmieniło się jej życie: "Myślałam, że mama mnie znienawidzi"

2022-08-11 10:05

Gdy dowiedzieli się o ciąży, ona miała 14, a on 15 lat. Wróżono im, że ich związek nie przetrwa próby, jaką jest rodzicielstwo i rozpadnie się najdalej w miesiąc od porodu. Dziś para ma już ponad roczną córeczkę i dzięki przychylności rodziców, rozpoczyna wspólne mieszkanie.

ciąża 14-latki
Autor: TikTok/ @brookexaloura Gdy para dowiedziała się o ciąży ona miała 14, a on 15 lat.

Brooke Morton gromadzi rzeszę fanów w swoich mediach społecznościowych. Na Instagramie obserwuje ją prawie 84 tysiące osób, na tiktoku ponad 1,5 mln. Największą popularnością wśród jej treści cieszy się filmik, w którym nastolatka opisuje swoje doświadczenia z ciąży i początków rodzicielstwa w tak młodym wieku.

Przeczytaj też: Wczesne macierzyństwo, czyli jak zostałam mamą w wieku 16 lat

Wiedziałam, że będzie ciężko i ludzie będą o mnie mówić, ale i tak zawsze plotkują. Na szczęście na świecie pojawiła się Aloury i wiedziałam, że wszystko będzie dobrze - opowiada młoda mama i dodaje, że po urodzeniu dziecka jej życie zmieniło się na lepsze.

Bulimia - poważny problem nastolatek

Córeczka młodej dziewczyny urodziła się w marcu 2021 roku. Było to tuż przed 15. urodzinami Brooke. Dziś jej córeczka ma już prawie półtora roku i mieszka wraz z obydwojgiem rodziców. 16-latka i jej o rok starszy chłopak, Jason Vaughn, z pomocą rodziców zamieszkali razem. 

Dowiedz się: Te #instababcie zachwycają - wyglądają jak 30-latki, a niektóre mają dorosłe wnuki

Jak przyznaje Brooke, obydwie, młode babcie, były w szoku, gdy dowiedziały się o ciąży i z pewnością nie były zachwycone. Teraz jednak są dla nastoletnich rodziców największym wsparciem, kochają wnuczkę i pomagają jak mogą, by ich nietuzinkowa rodzina była szczęśliwa i miała szansę przetrwać. 

Przeczytaj: Jakie doświadczenia seksualne mają polscy nastolatkowie? 7 faktów, które zaskakują

Profile w mediach społecznościowych nastolatki pełne są komentarzy z uznaniem. Internauci chwalą ją, że donosiła ciążę i zatrzymała dziecko, mimo bardzo młodego wieku.

  • "Bardzo odważna decyzja, należy ci się duży szacunek"
  • "To mnie naprawdę wzruszyło, gratulacje".

Nie brak jednak komentarzy wyrażających zszokowanie, którym mimo wszystko, ciężko się dziwić.

  • "Zaraz, poczekaj, czy ja dobrze liczę, że jak twoja córka będzie miała 14 lat, to ty będziesz mieć 28?"

Nastoletnia para, mimo niełatwej historii, jest już ze sobą ponad 3 lata. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza