Małgosia Socha bez słodzenia opowiada o swoich trzech ciążach

2021-12-14 15:25

Aktorka Małgorzata Socha, mama trójki dzieci wystąpiła niedawno w pierwszym edukacyjnym serialu dla rodziców “Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie”, w którym podzieliła się swoimi doświadczeniami z okresu ciąż. Dowiedz się, co mówi o każdej z nich, która dała jej najbardziej w kość i co wspomina z największym rozrzewnieniem.

Małgorzata Socha
Autor: Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie Małgorzata Socha - jedna z najlepiej zarabiajacych osób na naszym show-biznesie

Małgosia Socha przyznała bez ogródek, że nigdy nie rozumiała tego zachwytu nad stanem błogosławionym.

- Chodzi mi o to, że naprawdę bycie w ciąży to bardzo ciężka sprawa. Z ciałem kobiety dzieją się różne rzeczy – często dla nas samych trudnych do wytłumaczenia i ogarnięcia – mówi w serialu “Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie”.

Kamila Kamińska o swoim macierzyństwie: Karmienie piersią to dar

Pierwsza ciąża “Ja byłam najważniejsza”

Z rozrzewnieniem jednak wspomina swoją pierwszą ciążę. Dlaczego? - Wtedy rzeczywiście miałam czas dla siebie. Byłam wtedy tak w ciąży, jak już nigdy nie byłam. Mogłam polegiwać. To był najlepszy moment, kiedy mogłam powiedzieć: “przepraszam bardzo muszę teraz poleżeć, bo ja jestem w ciąży”. Potem już nigdy nie było już takiej wymówki – mówię tutaj o dwóch kolejnych ciążach. Ta pierwsza ciąża była pod tym względem wyjątkowa i to ja byłam najważniejsza. Za drugim razem i za trzecim razem już się tak nie wydarzyło, bo wtedy najważniejsze były dzieci i już wszystko się kręciło wokół nich – mówi Małgosia Socha.

Przeczytaj też: Zofia Zborowska otwarcie o chorobach i utracie pierwszej ciąży

Druga ciąża “Zupełnie inna niż pierwsza”

Aktorka przyznaje, że dwie pierwsze ciąże, mimo, że obie z dziewczynkami były dla niej zupełnie różnym doświadczeniem. - Mogę powiedzieć, że w każdej z nich czułam się zupełnie inaczej. Chociażby dlatego, że jedno dziecko rodziłam w sierpniu, a drugie w styczniu. Nie mniej jednak też moje samopoczucie było zupełnie inne i też moje ciało się zupełnie inaczej zachowywało. W pierwszej ciąży byłam opuchnięta i napęczniała – mówi bez ogródek.

Trzecia ciąża “W niej czułam się najlepiej”

- Jeśli chodzi już o trzecią ciążę to była ciąża, w której czułam się najlepiej. A może też nie miałam za bardzo czasu być w ciąży, bo dużo pracowałam, dużo też u mnie w domu się działo – dwójka małych dzieci – wspomina Małgosia Socha. Przyznała też, że trzecia ciąża z powodu wielu obowiązków upłynęła jej w mgnieniu oka.

Serial “Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie”

Serial Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie – to pierwszy w Polsce serial edukacyjny dla każdego rodzica, który powstał dzięki marce Kinderkraft. Patronat nad tym projektem objął, przy ścisłej współpracy z Wojciechem i Agnieszką Błach, Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wszyscy mają nadzieję na poszerzenie wiedzy medycznej o ciąży oraz rozwoju dzieci wśród rodziców - zarówno tych obecnych, jak i przyszłych. Od pierwszych odcinków serialu przyszli rodzice mają szansę zapoznać się z szeregiem tematów dotyczących ciąży i dowiedzieć się m.in. jak wyglądają pierwsze wizyty u ginekologa. Dodatkowo w każdym odcinku występują gwiazdy, które dzielą się swoimi rodzicielskimi doświadczeniami.

Przeczytaj także: Premiera serialu dla przyszłych rodziców “Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie”

Serial możecie oglądać na stronie internetowej marki Kinderkraft lub w serwisie YouTube.

Zobaczcie drugi odcinek serialu, w którym wystąpiła Małgosia Socha: