Mama zostawiła niemowlaka z dwulatkiem. "Słodki braciszek"? Nas to wideo przeraża

2023-01-09 13:34

Wychowywanie dwójki małych dzieci, między którymi różnica wieku jest niewielka, nie należy do prostych zadań. Być może właśnie dlatego tak wiele internautek oglądających to wideo dziękuje za pokazanie realiów życia mamie, która je upubliczniła. Inne mamy rozczulają się z kolei nad opiekuńczością starszego rodzeństwa. Dla nas jednak ten filmik jest przede wszystkim dobrą lekcją rodzicielstwa.

Dwulatek i niemowlę
Autor: Getty Images/ TikTok/ @thebaysidemama To co zrobił z niemowlakiem jego starszy brat warto zobaczyć.

Jednoczesna opieka nad niemowlakiem i 2-latkiem wymaga od rodzica nieustannej uwagi i posiadania oczu dookoła głowy. Maluszkiem, rzecz jasna, trzeba się zajmować. Z kolei ledwo podrośnięty starszak stanowi zagrożenie sam dla siebie, jeśli przez jakiś czas nie będziemy go pilnować. Może też niechcący zrobić krzywdę młodszemu rodzeństwu. To w końcu wciąż bardzo małe dziecko.  

Mama z USA, Elise Michele, pokazała nagranie z domowej kamery, na którym widać jej dwóch synków. Upubliczniła wideo jako wzruszającą scenką z życia rodzeństwa. I fakt, 2-latek zachował się uroczo. Wiele rzeczy mogło jednak pójść nie tak...

Dowiedz się: Gdy nagle pojawia się rodzeństwo... Problemy najstarszego dziecka w rodzinie

Co potrafi 2-letnie dziecko?

Przeczytaj: Chcesz uniknąć awantury z dwulatkiem? Oto 12 rzeczy, których nie znosi twój maluch

Nagranie mamy dwóch chłopców, która na TikToku funkcjonuje jako @thebaysidemama, obejrzano 9 mln razy. Na filmiku początkowo widać, jak kobieta wychodzi z pokoju. Jak sama opisuje "na 30 sekund". Niedługo po niej wychodzi dwulatek, jakby na poszukiwania mamy, i zasuwa za sobą drzwi. Po chwili jednak wraca, decydując, że nie zostawi brata samego. Bierze go na ręce, łapiąc niemowlę pod pachy i nieudolnie próbując przytrzymać mu główkę, swoimi wciąż krótkimi rączkami. 

Scena jest zabawna i urocza, ale z tyłu głowy mamy to, co mogłoby się wydarzyć. Dwulatek mógł przecież niechcący uszkodzić braciszka. Ich mama sama przyznaje, że za każdym razem, gdy ogląda to nagranie, ma prawie zawał serca. Zdanie internautów też jest podzielone. 

- Fakt, że wiedział, że musi podtrzymać jego szyję i głowę jest niesamowity - skomentowała jedna internautka.

- Słodkie, ale trochę mnie to przestraszyło - napisała inna.

- WOW!! Jaki delikatny! Straszne, co mogło się wydarzyć, ale spisał się dobrze - skwitowała jeszcze inna.

Mama chłopców w komentarzach odpowiedziała na pytania, czy nikomu nic się nie stało. Na szczęście młodszy brat po tej sytuacji nie ucierpiał. Chłopcy mają dziś 6 i 4 lata. 

Sprawdź: Jedno po drugim czy kilka lat odstępu? Kiedy jest czas na drugie dziecko?