Chcesz uniknąć awantury z dwulatkiem? Oto 12 rzeczy, których nie znosi twój maluch

2022-03-28 10:05

2-latki to dzieci pełne pasji, chcą poznawać świat, lubią wyzwania. Czują się też bardziej niezależne niż pozwalają im na to umiejętności typowe dla ich wieku. Ułożyłyśmy listę częstych awersji 2-latków. Większość z tych rzeczy i czynności jest nie do uniknięcia. Jeśli po raz kolejny zmierzysz się ze sprzeciwem na którąś z tych kwestii, pamiętaj - nie jesteś sama.

Czego nie lubi dwulatek?
Autor: Getty Images Dwa lata to niełatwy wiek - nie tylko dla dziecka

Jak nie wchodzić w konflikt z dwulatkiem? Zmęczonym rodzicom często wydaje się to niemożliwe. Zwłaszcza, że dzieci w tym wieku, zwykły nie lubić wielu czynności, których zwyczajnie nie da się uniknąć. Jedno jest pocieszające - przechodzą przez to wszyscy, a poza tym, choć wydaje się, że okres buntu dwulatka trwa w nieskończoność (tak, bunt trzylatka i czterolatka też istnieje), to kiedyś się jednak skończy. 

Zobacz też: Wszystkie musimy przejść przez dziecięcy bunt dwulatka - jak to przetrwać?

Co czuje małe dziecko, gdy wpada w histerię?

4 sposoby jakimi maluchy proszą o okazanie miłości, a my myślimy, że to bunt

Jedyne co nas teraz uratuje, to spokój. A, że "przeciwnika" warto dobrze poznać, stworzyłyśmy listę rzeczy, których większość dwulatków nie lubi. Oto one:

Co potrafi 2-letnie dziecko?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza