Mieszka z synem w Warszawie w pokoju za 1300 zł. "Jesteś super zaradną mamą"

2023-09-14 11:27

Ceny mieszkań powalają, a jak przekonuje popularna na TikToku @miss_rolnik, dla samotnej, studiującej mamy posiadanie własnego lokum jest nieosiągalne. Ale są różne sposoby na znalezienie własnego kąta. Zobaczcie, jak mieszka lubiana miss_rolnik i jej syn Stanisław.

Pokój miss_rolnik w akademiku
Autor: kadr TikTok@miss_rolnik Mieszka z synem w Warszawie w pokoju za 1300 zł. "jesteś super zaradną mamą"

Miss_rolnik to studentka warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i mama Stanisława. Jest samotną mamą, dlatego musiała szukać swojego miejsca na ziemi, gdzie jej synek miałby dobre warunki do rozwoju. Jak przyznała influencerka, akademik był najkorzystniejszą propozycją, dlatego zdecydowała się tam zamieszkać. 

Spis treści

  1. Szukała mieszkania, znalazła akademik
  2. Jest tam wszystko, czego potrzebują
  3. "Ja bym tam sam nie wytrzymał"
  4. Brakuje miejsc w akademikach
Jak urządzić mieszkanie na poddaszu?

Szukała mieszkania, znalazła akademik

Miss_rolnik chętnie pokazuje kadry z życia swojego i swojego syna. W tle przewija się w nich często widok pokoju, w którym mieszka wraz z dzieckiem. Nic dziwnego, że wiele obserwujących ją osób chciało wiedzieć, co to za miejsce, a następnie - czy daje się żyć z dzieckiem w akademiku.

Młoda mama przyznała, że jej rodzice nie zadbali o to, aby zapewnić jej mieszkanie na start, ale nie ma do nich o to pretensji. W ich czasach mieszkania dostawało się z pracy albo z przydziału. Miss_rolnik znajduje się w tzw. luce czynszowej, czyli zarabia za dużo, aby dostać mieszkanie komunalne, a za mało, aby dostać kredyt lub coś wynająć. Jak podkreśla w swoich nagraniach influencerka, kawalerka w Warszawie to koszt ok. 3500 zł. Stąd niecodzienny pomysł zamieszkania z dzieckiem w akademiku.

Czytaj również: Poradnik dla samotnych mam - jak uzyskać pomoc, pieniądze i lokum?

Meblościanka – doskonałe rozwiązanie do niewielkich pokoików dziecięcych

Jest tam wszystko, czego potrzebują

Na jednym z nagrań miss_rolnik pokazała, jak się mieszka w pokoju studenckim z synem. Akademik oferuje większe i mniejsze pokoje. Kobieta wynajmuje większy, co oznacza, że płaci za niego 1360 zł. W pokoju, który normalnie przeznaczony jest dla kilku studentów, stoją dwa tapczany (jeden pełni rolę sofy), piętrowe łóżko Stanisława, które było marzeniem chłopca. Materac znajduje się na górze, na dole - zlokalizowana jest jego baza, czyli miejsce do zabawy zakryte zasłonką.

Prócz tego w pokoju znajdują się dwa biurka, szafy i półki z ogromną liczbą kartonów - tam kobieta chowa sezonowe ubrania swoje i syna. W pokoju znalazło się miejsce i na zabawki małego i na jego klocki, a także na garnki i zastawę, która zgodnie z akademikowym zwyczajem, musi być trzymana w pokoju, a nie we wspólnej kuchni. Wspólna jest również łazienka, w pokoju młodej mamy nie ma nawet umywalki, ale jest lodówka.

"Ja bym tam sam nie wytrzymał"

Dla wielu fanów miss_rolnik, takie mieszkanie to wyzwanie. "Ja bym tam sam nie wytrzymał", "Nie mogłabym tak mieszkać..." - pisali niektórzy. Inni przypominali, że dawniej pokoje rodzinne dla małżeństw z dziećmi były w akademikach czymś normalnym. Większość komentujących była jednak pod wrażeniem zarówno pomysłowości w zorganizowaniu małej przestrzeni, jak i porządku który panuje w pokoju.

"Nie słuchaj tych co mówią, że w takich warunkach Twojemu dziecku jest źle! Uważam, że jesteś super zaradna mama i to taka, która pokazuje dziecku" - napisała jakaś kobieta, zdobywając pod swoim komentarzem ponad 110 lików.

Brakuje miejsc w akademikach

Niestety, znalezienie miejsca w akademiku też nie jest proste. Jak czytamy w raporcie stworzonym przez Biuro Prasowe CBRE, liczba studentów w Polsce jest jedną z najwyższych wśród krajów europejskich. Według danych dostępność miejsc w akademikach jest niewystarczająca i pozwala na zakwaterowanie co 10. studenta. "W 2023 roku w czterech miastach przybędzie rekordowe 3 tys. miejsc w prywatnych domach studenckich. Najwięcej pojawi się w Krakowie" - czytamy w raporcie CBRE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza