Nauczyciel uderzył 9-latkę ekierką. Musiała przejść operację trepanacji czaszki

2023-09-15 12:06

40-letni nauczyciel informatki ze szkoły podstawowej w prowincji Hunan w środkowych Chinach uderzył swoją 9-letnią uczennicę ekierką. Dziewczynka trafiła do szpitala z głęboką raną w głowie i musiała przejść operację ratującą życie.

Nauczyciel uderzył 9-latkę ekierką. Musiała przejść operację trepanacji czaszki
Autor: Getty images Nauczyciel uderzył 9-latkę ekierką. Musiała przejść operację trepanacji czaszki

Do tego dramatycznego zdarzenia doszło 6 września na zajęciach pozalekcyjnych. Jak relacjonuje dziennik „South China Morning Post” w wyniku uderzenia dziewczynka powstała głęboka na 5 cm rana. Chińskie media podają dwie wersje dotyczące tego, z jakich materiałów wykonana był ekierka. „SCMP” mówi, że była metalowa, z kolei w portalu Pengpai Xinwen czytamy, że była z hartowanego szkła.

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

Według doniesień medialnych zaraz po zdarzeniu nauczyciel miał zabrać dziewczynkę do szkolnego lekarza. Ten stwierdził, że obrażenia są niegroźne i głowa wymaga tylko szycia. Szkoła skierowała uczennicę do pobliskiego szpitala. Tu się okazało, że konieczna jest operacja. Dziewczynka przeszła 5-godzinną operację trepanacji czaszki i usunięcia odłamków kości oraz ciał obcych.

Nauczyciel został zaś zatrzymany przez policję. Aresztowano go pod zarzutem umyślnego spowodowania obrażeń. Historia 9-latki wstrząsnęła chińską opinią publiczną. W mediach społecznościowych internauci nie zostawili na nauczycielu suchej nitki. Chińskie media podkreślają, że mimo iż 1986 roku wprowadzono w tym kraju rządowy zakaz kar cielesnych w szkołach, nadal, i to dość często, zdarzają się tego typu sytuacje.

Źródła:

  • SCMP
  • RMF24
  • Gazeta.pl
  • Pengpai Xinwen
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza