Płacisz dziecku za pozmywanie czy odkurzenie pokoju? Sprawdź, czy to dobry pomysł

2014-09-29 13:16
Płacisz dziecku za pozmywanie czy odkurzenie pokoju? Sprawdź, czy to dobry pomysł
Autor: Getty images Zapłata z domowe obowiązki - tak czy nie?

Każde dziecko ma swoje obowiązki domowe - sprzątanie, wyrzucanie śmieci czy robienie zakupów. Okazuje się jednak, że coraz więcej rodziców płaci swoim pociechom za ich wykonanie! Czy to odpowiednia metoda wychowawcza?

Płacisz dziecku za wyrzucenie śmieci czy za wykonywanie innych obowiązków domowych? Aby dzieci chętnie pomagały w domu, już od pierwszych lat życia należy angażować je do pomocy w czasie sprzątania czy robienia zakupów. Okazuje się jednak, że niektórzy rodzice stosują zupełnie inną metodą wychowawczą. Po prostu płacą swoim dzieciom za obowiązki domowe! Czy to dobry pomysł?

Porządek w pokoju – jak nauczyć dziecko sprzątania po sobie? >>

Kieszonkowe – ile, w jakim wieku i na jakich zasadach?

Obowiązki domowe dzieci opłacane przez rodziców

Czy taka metoda może zastąpić kieszonkowe i czy jest skuteczna? Dosyć ostro na jej temat wypowiedziała się Paulina Młynarska. Dziennikarka oceniła, jakie zagrożenia może nieść za sobą taki sposób wychowania dzieci, rozpuszczanie ich i płacenie im za to, że wypełniają swoje obowiązki.

- Płacić czy nie płacić dzieciom za obowiązki domowe? (...) W Polsce w bardzo wielu rodzinach doszło do takiej sytuacji, że cholerny bachorek nie wyniesie kubła ze śmieciami, jak mamusia nie zapłaci mu 2 zł? Mnie się ten pomysł wydaje tragiczny. Bo jakiego człowieka wychowujemy? Ale są pewne odstępstwa od tego i nie, nie dałam się przekonać za warto jest dziecku płacić za to, co powinno robić na rzecz wspólnoty, jaką jest rodzina - powiedziała Paulina Młynarska.

Starry.tv/x-news

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza