Poznaliśmy Nauczyciela Roku 2024. Pochodzi z Redy i uczy przedmiotów zawodowych

2024-10-09 12:24

Konkurs na Nauczyciela Roku odbywa się od 2002 roku. W tym roku, po siedmioletniej przerwie, ponownie współorganizuje go Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nagrodę z rąk ministry Barbary Nowackiej odebrał Gabriel Wołosewicz, nauczyciel z Powiatowego Zespołu Szkół im. Maurycego Mochnackiego w Redzie.

Nauczyciel Roku 2024

i

Autor: Getty Images & Ministerstwo Edukacji Narodowej gov.pl/web/edukacja Nauczycielem Roku 2024 został Gabriel Wołosewicz z PZS Reda.

Nauczyciel Roku 2024 to Gabriel Wołosewicz, który na co dzień uczy chemii i przedmiotów zawodowych w redzkiej szkole.

Z ogromną radością i wzruszeniem odbieram tytuł Nauczyciela Roku 2024. Konkurs uświadomił mi jak ważny jest zawód nauczyciela. To nie tylko duma, ale też pasja i szacunek osób w moim otoczeniu i młodzieży z którą współpracuję

- Gabriela Wołosewicza cytuje „Głos Nauczycielski”, współorganizator konkursu.

Nauczyciel Roku 2024 został wybrany spośród stu zgłoszeń (kandydatów typują m.in. uczniowie, rodzice, ale i inni przedstawiciele grona pedagogicznego). Najpierw jury konkursu wyłoniło Złotą Trzynastkę finalistów, następnie wybrano troje nagrodzonych nauczycieli.

Oprócz tytułu Nauczyciela Roku przyznano dwa wyróżnienia. Otrzymali je:

  • Adam Jan Ejnik, nauczyciel jęz. polskiego ze SP nr 1 im. Stefana Żeromskiego w Żurominie,
  • Marta Włodarczyk, nauczycielka jęz. angielskiego ze SP im. Andrzeja Grubby w Kąkolewie.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, przyznano również tytuł Nauczyciela Jutr@. Powędrował on do Beaty Jeżewskiej, nauczycielki wspomagającej, dyrektorki Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie.

Bezpieczna droga dziecka do szkoły - Plac Zabaw odc. 13

Nauczyciel Roku 2024 wybrany. Pedagog z wiedzą i zamiłowaniem

Gratulujemy i jesteśmy dumni, że możemy współpracować i kreować szkolną rzeczywistość z tak wspaniałym nauczycielem i pedagogiem z ogromną wiedzą, pasją i zamiłowaniem do pracy

- czytamy na facebookowym profilu PZS Reda, w której uczy Nauczyciel Roku 2024.

Gabriel Wołosiewicz to nauczyciel, który zdecydowanie idzie z duchem czasu, nie boi się korzystać z różnych (teoretycznie) niestandardowych narzędzi. Pokazuje, że wiedzę można przekazać tak, aby naprawdę zainteresować uczniów. W swojej pracy wykorzystuje m.in. podcast, który sam tworzy - dzięki niemu może np. w przystępny sposób tłumaczyć różne pojęcia.

Pan Gabriel korzysta z nowoczesnych technologii i śledzi nowości i zmiany w nauczaniu zawodu. Dzieli się z innymi nauczycielami swoimi materiałami (scenariusze, karty pracy, zestawy egzaminacyjne). Przygotowuje dla uczniów podcasty.

- czytamy na stronie „Głosu Nauczycielskiego”

Jak podkreślał na antenie TVN24 Nauczyciel Roku 2024, należałoby eliminować zły PR kształcenia zawodowego. Przyglądając się temu, co robi na co dzień, widać, że on zdecydowanie pokazuje to dobre oblicze.

Kształcenie zawodowe jest bardzo potrzebne i powinno być powiązane z rynkiem pracy. Nam to się w naszej szkole udaje. Między innymi dzięki projektom europejskim, dzięki Erasmusowi, gdzie nasza młodzież może wyjeżdżać i uczestniczyć w stażach i praktykach zagranicznych

- mówił w TVN24.

Konkurs znów pod patronatem MEN

Po siedmioletniej przerwie Ministerstwo Edukacji Narodowej znów jest - obok społeczno-oświatowego tygodnika „Głos Nauczycielski” - współorganizatorem konkursu. W 22. edycji wzięli więc udział nie tylko przedstawiciele środowiska nauczycielskiego, ale i resortu edukacji.

Siłą Nauczycieli Roku jest umiejętność nawiązania relacji z uczniem: szczęśliwym, smutnym, zdolnym, uczniem trudnym. Bo jesteście wspaniałymi nauczycielami. Gratuluję zwycięzcom

- mówiła podczas gali ministra Barbara Nowacka.

Na całym świecie brakuje 40 milionów nauczycieli więc warto kochać nauczycieli, bo jest ich coraz mniej, warto ich docenić, warto postawić na edukację

- podkreślał cytowany przez „Głos Nauczycielski” Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Serdecznie gratulujemy Nauczycielowi Roku 2024 i innym nagrodzonym!

Quiz ortograficzny - dyktando sprawdzi, czy znasz zasady

Pytanie 1 z 11
Uzupełnij: ... nie chcesz jechać ze mną na zakupy?