Meghan i Harry jednak planują kolejne dziecko? A jeszcze niedawno martwili się o "przeludnienie"

2022-12-21 11:56

Meghan i Harry, kontrowersyjna para książęca, zaraz po ślubie oświadczyła, że chcą mieć najwyżej dwójkę dzieci, aby pozostawić planetę w lepszej kondycji dla następnych pokoleń. Wszystko wskazuje jednak na to, że rodzicielstwo tak im się spodobało, że planują kolejne potomstwo.

Meghan i Harry
Autor: Shutterstock Nie martwią się już o przeludnienie ziemi? Meghan i Harry chcą trzeciego dziecka

Już kilka lat temu książę Harry oświadczył publicznie, że planuje mieć maksymalnie dwoje dzieci. Wszystko z powodu "rosnących obaw o przyszłość Ziemi". Z decyzją męża zgadzała się Meghan, księżna Sussex, która jest znaną aktywistką i feministką, a tematy ekologii są bliskie jej sercu. 

Dwoje i starczy!

Harry przyznał, że jego stosunek do planety zmienił się po przybyciu na świat małego Archiego w maju 2019. Książę udzielił wówczas wywiadu dla specjalnego wydania brytyjskiego Vogue'a, w którym w rozmowie z aktywistką i ekspertką od szympansów, Jane Goodall, przyznał, że martwią go kurczące się zasoby naszej planety.

- Musimy wszystkim przypomnieć: to są rzeczy, które dzieją się teraz. Już w tym żyjemy. Jesteśmy żabą w wodzie, doprowadzanej do wrzenia. To jest przerażające - mówił książę. - Teraz (po narodzinach syna - przyp. red.) patrzę na to inaczej, bez wątpienia. Ale zawsze troszczyłem się o planetę, nawet przed urodzeniem dziecka i nadzieją na posiadanie dzieci - dodał.

W dalszej rozmowie Harry przyznał, że chce mieć maksymalnie dwójkę dzieci. - To miejsce na ziemi jest pożyczone (...),  powinniśmy być w stanie zostawić coś lepszego dla następnego pokolenia - wyznał wówczas.

Zapowiedzi księcia Sussex na razie się sprawdzały. Para ma dwójkę dzieci - 3,5-letniego Archiego i 1,5-roczną Lilibet, których wychowują w Stanach Zjednoczonych. 

Czytaj również: Te znane mamy urodziły w 2021 roku

5 zaskakujących faktów o ciąży Meghan Markle. Żona księcia Harry'ego nie będzie miała praw rodzicielskich do dziecka!

Trzecie dziecko na zgodę. A co z planetą?

Ale to być może się zmieni i Harry oraz Meghan, podobnie jak straszy brat księcia, doczeka się kolejnych dzieci. Właśnie w jednym z popularniejszych serwisów filmowych można obejrzeć serial dokumentalny, w którym Sussexowie opowiadają o swoim życiu w USA oraz o dawnych doświadczeniach z życia w rodzinie królewskiej. W serialu często pojawia się wątek dzieci, które - jak widać - są dla małżonków ogromnym szczęściem.

Spekulacje, które mnożą się po kolejnych odcinkach serialu, wskazują, że Harry i Meghan czują się w rodzicielstwie "jak ryby w wodzie" i rozważają posiadanie trzeciego dziecka, mimo wieku księżnej. Meghan ma już 41 lat.

Zdaniem komentatorów para nie zważa już na przeludnienie świata, bo po pierwsze kochają swoje dzieci i chcą mnożyć tę miłość, a po drugie - zakładają, że kolejny syn lub córka zbliżą ich do ojca Harry'ego, od niedawna króla Anglii, który ponoć uwielbia wszystkie swoje wnuki. 

„Gdyby Meghan i Harry ponownie zostali rodzicami w ciągu najbliższych miesięcy, mieliby nadzieję, że rodzina królewska, zwłaszcza Karol, który jest fanem swoich wnuków, może im wybaczyć” - twierdzą źródła w Wielkiej Brytanii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza