Niedawno urodziłaś? Oceń swoją porodówkę i pomóż stworzyć ogólnopolski ranking

2021-02-18 14:30

Z ogólnopolskiego rankingu szpitali położniczych Fundacji Rodzić po Ludzku korzysta co roku wiele kobiet w ciąży. Niedawno urodziłaś? Możesz podzielić się opinią o swojej porodówce z innymi mamami i w ten sposób pomóc w stworzeniu rankingu na czas pandemii.

Niedawno urodziłaś? Oceń swoją porodówkę i pomóż stworzyć ranking
Autor: materiały prasowe/ Fundacja Rodzić po Ludzku

Fundacja Rodzić po Ludzku od kilku tygodni pyta kobiety o ich doświadczenia okołoporodowe w czasie pandemii. Chce się dowiedzieć w jaki sposób kobiety są traktowane przez personel, czy rodzą w godnych warunkach, sprawdza czy szpitale przestrzegają standardów opieki okołoporodowej i gdzie w Polsce można urodzić po ludzku.

O swoich porodach i pobycie w szpitalu kobiety mogą opowiedzieć w specjalnej ankiecie online na stronie www.ankieta.rodzicpoludzku.pl.

Sprawdza ona dostępność usług w trakcie ciąży oraz jakości opieki okołoporodowej w konkretnym szpitalu – od izby przyjęć do momentu wyjścia do domu. Obok warunków, kobiety oceniają sposób przekazywania informacji, poszanowanie prawa do intymności, do decydowania o przebiegu porodu oraz wykonywanych zabiegach medycznych i pielęgnacyjnych, respektowanie planu porodu, jakość wsparcia w zakresie karmienia oraz opieki nad dzieckiem po porodzie. Kobiety odpowiadają również na pytania dotyczące możliwości rodzenia z bliską osobą, kontaktu z dzieckiem czy konieczności rodzenia w maseczce.

Czytaj także: Jak wygląda przyjęcie do porodu w czasach pandemii?

Na podstawie ankiet zostanie opracowany raport na temat doświadczeń kobiet i sytuacji na polskich porodówkach w czasie pandemii COVID-19. Przygotowane zostaną również rekomendacje dla Ministra Zdrowia, konsultantów, dyrektorów szpitali na temat tego jak zabezpieczyć warunki dla godnego porodu oraz wspierać personel oddziałów i szpitali położniczych w czasach kryzysu.

Aktualne wyniki ankiet dla każdego szpitala oraz ranking szpitali są prezentowane na portalu www.gdzierodzic.info.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza